Kurier potraktował przesyłki jak śmieci? [VIDEO]

  • 05.11.2019, 12:05 (aktualizacja 08.11.2019, 07:43)
  • MP
Kurier potraktował przesyłki jak śmieci? [VIDEO]
Jeden z naszych Czytelników wysłał nam nagranie, na którym widać, jak pracownik jednej z firm kurierskich dosłownie rzuca paczkami, które miały być dostarczone do klientów. Z łoskotem lądują one na betonowej posadzce. Władze firmy zapewniają, że informacja o tym zajściu do nich dotarła i podjęły odpowiednie kroki.

- Tak właśnie kurierzy DHL traktują nasze przesyłki - przekazał nam Czytelnik. - I nie jest to jednostkowa sytuacja. Jakby tego było mało, zamiast wręczyć paczkę odbiorcy, który jest akurat w domu, kurier po prostu zostawia awizo. Czy tak trudno zapukać do drzwi?

Nagranie, które otrzymaliśmy, zostało wykonane kilkanaście dni temu w bazie firmy w Okszowie. Wyraźnie widać na nim, jak jeden z kurierów rzuca pudełka na stertę przesyłek leżącą obok samochodu.

Film przekazaliśmy do biura prasowego DHL, pytając o procedury związane z wręczaniem przesyłek do adresatów.

- Zgłoszenie niezwłocznie zostało przekazane do kierownika właściwej jednostki operacyjnej, który podjął adekwatne działania - pisze w mailu Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji i PR. - Ustalono dane kuriera widocznego na nagraniu. Został on pouczony. Bardzo zależy nam na tym, by nasi klienci byli w pełni zadowoleni z usług DHL Parcel. - Z możliwości wystawienia awizo korzystają wtedy, gdy nie zastają odbiorcy przesyłki pod adresem wskazanym w liście przewozowym. Najwyższej jakości serwis na każdym etapie doręczenia przesyłki jest naszym priorytetem i promujemy zachowania zgodne z tym kierunkiem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sir William Wallace
Sir William Wallace 08.11.2019, 04:42
Miałem "przyjemnosc" pracować w firmie kurierskiej.
Takie traktowanie paczek jest jeszcze znośne. Przy rozładunku dużych dostaw wszystko lata, dosłownie. Nie ma znaczenia czy to telewizor czy ubranie.
Rozdarciem i uszkodzeniem paczki nikt sie nie przejmuje ;) No chyba, ze cos wyleci... wtedy sie wpisuje to na straty i zasłania ubezpieczeniem.
Dodam, że taka praca to ostry zapier...papier.
Nie wyrabiasz? Za wolno? Pa pa ;)
Dlatego żeby wyrobić sie w czasie sam rzucalem laptopami, mikserami itd.
Z jednej strony przyjemna destrukcja... a z drugiej... jednak coś czlowieka chwyta.
Wytrzymałem 3 dni ;)
Pozdrawiam
Ftr
Ftr 06.11.2019, 21:10
To dotyczy każdej firmy kurierskiej.
https://www.youtube.com/watch?v=jHVLY85_2P4
https://www.youtube.com/watch?v=jHVLY85_2P4 06.11.2019, 13:12
nic nowego macie paczkomat pod kauflandem
https://www.youtube.com/watch?…
Kpt Bomba
Kpt Bomba 06.11.2019, 07:43
To jest rozładunek, a powiem że załadunek nie wygląda lepiej. Parcel DHL w Lublinie na Chemicznej, paczki dosłownie rzucane z kilku metrów na samochód i tylko ten głuchy dźwięk paczek uderzanych o ścianę. Pozdrawiam najgorsza firmę

Pozostałe