Zakaz sprzedaży papierosów z filtrem? Naukowcy się tego domagają

  • 03.11.2019, 17:48
  • Źródło: tvn24 bis
Zakaz sprzedaży papierosów z filtrem? Naukowcy się tego domagają
W ostatnim czasie zrobiło się głośno o postulacie naukowców z USA i Wielkiej Brytanii, którzy domagają się się zakazu sprzedaży papierosów z filtrem. Ich zdaniem, filtry te, których rocznie wyrzucamy całe biliony, nie tylko zaśmiecają środowisko. Mają również bardzo zły wpływ na nasze zdrowie.

Za amerykańskimi i brytyjskimi naukowcami, poszli ci z Niemiec, a także członkowie GreenPeace. Przekonują, że filtry używane w papierosach są bezużyteczne, ponieważ nie eliminują szkodliwych dla zdrowia substancji. Ponadto, dodają, że umieszczanie ich w papierosach oznacza oszczędzanie tytoniu, a tym samym wprowadzanie w błąd kupujących. Filtry takie są wykonane z octanu celulozy, który nie podlega biodegradacji, przez co zaśmiecają środowisko. Szczególnie, że ich roczna ilość wyrzucana gdzie popadnie jest liczona w bilionach. 

Zdaniem naukowców problem tkwi w tym, że filtry używane w papierosach nie są uwzględnione w międzynarodowej strategii kontroli przemysłu tytoniowego. Dodają też, że z kolei w Unii Europejskiej zostały pominięte w zakazie używanie jednorazowych produktów plastikowych, który będzie obowiązywał od 2021 r. 

Źródło: tvn24 bis

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe