Krasnystaw: Parapetówka w morsochacie

  • 03.11.2019, 08:19 (aktualizacja 03.11.2019, 15:16)
  • GD
Krasnystaw: Parapetówka w morsochacie
Ruszył czwarty sezon morsowania w Tuligłowach. Od dziś (3 listopada miłośnicy) kąpieli w lodowatej wodzie będą spotykać się w każdą niedzielę oraz integrować przy chacie odremontowanej w tym roku przez członków Klubu Morsów "Krasnostawskie Karpie".

Budynek przy zalewie w Tuligłowach nie był użytkowany od 20 lat. Członkowie krasnostawskiego klubu morsów postanowili to zmienić, aby drewniany domek mógł być wykorzystywany na ich potrzeby.

- Chcieliśmy mieć jakieś pomieszczenie, które służyłoby nam jako zaplecze na cele związane z działalnością naszego stowarzyszenia. W związku z tym postanowiliśmy wydzierżawić od gminy Krasnystaw działkę z tym budynkiem. Na szczęście dach nie był dziurawy, więc w środku nie było tak tragicznie. Musieliśmy jednak zrobić porządek z oknami, ścianami i posadzkami oraz doprowadzić do ładu całe otoczenie - mówi prezes klubu morsów Marek Sikorski.

Wśród 107 klubowiczów jest wielu przedsiębiorców i osób mających doświadczenie w budownictwie. W ten sposób wspólnymi siłami udało się stworzyć tzw. morsochatę, której oficjalne otwarcie poprzedziła obowiązkowa kąpiel w zalewie. 

Na kąpiele "Krasnostawskie Karpie" zapraszają w każdą niedzielę o tej samej godzinie. Sezon potrwa do końca marca. Zawiązała się też grupa, która będzie morsowała w środy o godz. 17.

- W nadchodzącym sezonie nie będziemy organizowali bicia rekordu w ilości osób, które jednocześnie wejdą do lodowatej wody. Musimy bowiem respektować przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, które są bardzo rygorystyczne. Koszty organizacji takiego wydarzenia są również dużo większe. Zresztą ostatnia edycja pokazała, że otoczenie zbiornika wodnego w Tuligłowach ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o pojemność aut. Zamierzamy jednak zorganizować w styczniu jakiś wyjątkowy event - dodaje Marek Sikorski.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe