Jolanta Krop znowu dyrektorem

  • 23.10.2019, 08:58
  • APM
Jolanta Krop znowu dyrektorem
Jolanta Krop, była dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie znowu objęła stanowisko kierownicze. Została dyrektorem Biura Obsługi Szkół w gminie Chełm.

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o tym, że Lech Lepianko, wieloletni dyrektor Biura Obsługi Szkół w gminie Chełm przeszedł na zasłużoną emeryturę. Funkcję kierowniczą pełnił tam nieprzerwanie od 1996 roku, czyli przez 23 lata. Pożegnano go na wrześniowej sesji rady gminy. Wtedy jeszcze nie było oficjalnie wiadomo, kto go zastąpi. Wójt zapowiadał, że będzie to jedna z dotychczasowych pracownic biura. Tak też się stało.

Na stanowisko dyrektora Biura Obsługi Szkół powołano Jolantę Krop, znaną ze swojej wcześniejszej działalności w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmie. Krop sprawami osób bezrobotnych zajmowała się przez 25 lat swojej pracy zawodowej, w tym przez cztery lata pełniła funkcję dyrektora. Odeszła w 2017 roku na własną prośbę, ale w niezbyt przyjaznej dla niej atmosferze, jaka się wytworzyła w chełmskim starostwie powiatowym. Wkrótce potem, chociaż już nie była formalnie dyrektorem PUP, doceniono ją w województwie. Z rąk marszałka odebrała medal pamiątkowy "Za zasługi dla województwa lubelskiego". Pracę znalazła w gminie Chełm, gdzie sekretarzem jest Paweł Ciechan, były starosta chełmski i też jej dawny pracodawca. Niedawno, pod koniec września, wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba awansował ją na dyrektora.

- Zajmuję się głównie zadaniami kadrowymi i płacowymi. Biuro Obsługi Szkół nadzoruje pracę sześciu szkół na terenie gminy Chełm - mówi nowa dyrektor.

APM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Młody
Młody 24.10.2019, 16:40
Bardzo miła i kompetentna Pani. Jeden z niewielu przykładów pozytywnej informacji kadrowej. Szkoda, że poza Chełmem.

Pozostałe