Na lotnisku praca wre

  • 23.10.2019, 08:34
  • MP
Na lotnisku praca wre
Na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich rozpoczęła się budowa pasa startowego. Ciężki sprzęt poszedł w ruch.

Wykonaniem inwestycji zajmuje się firma PREF-BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów z Wierzbicy. Betonowy pas ma zostać oddany do użytku w 2021 r. Jeszcze w tym roku jest planowane uzbrojenie terenu, a w obecnej chwili prace skupiają się na instalacjach i systemie odwodnienia. Koryto pod sam pas startowy ma zostać przygotowane już w przyszłym roku.

- Kiedy inwestycja zostanie zakończona, będzie możliwe wykonywanie wszelkiego rodzaju operacji lotniczych bez względu na warunki pogodowe - podkreśla rektor PWSZ Arkadiusz Tofil. - Z pasa będą mogły korzystać wszystkie typy statków powietrznych, jakie są wykorzystywane w szkoleniach lotniczych, także wielosilnikowe z wysuwanym podwoziem. Dzięki temu zwiększy się zakres szkoleń prowadzonych przez naszą uczelnię.

Pas będzie miał 1020 metrów długości i 30 metrów szerokości, a z jego funkcjonalności skorzystają także firmy związane z lotnictwem oraz regionalne instytucje.

Władze uczelni ogłosiły również przetarg na zakup wielosilnikowego statku powietrznego na potrzeby Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie. Dzięki niemu możliwe będzie szkolenie w zakresie uzyskania uprawnień MEP(L). Pozwalają one pilotom na wykonywanie lotów na samolotach wielosilnikowych tłokowych lądowych. PWSZ czeka na oferty do 5 listopada.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe