Oddaj telefon, pomóż bibliotece

  • 19.10.2019, 07:10
  • MP
Oddaj telefon, pomóż bibliotece
Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie włączyła się w ogólnopolską akcję ekologiczną pod hasłem "Oddaj zużyty telefon komórkowy". Jest ona kontynuacją tegorocznego sprzątania świata.

- W ramach tej inicjatywy przyjmujemy zużyte telefony komórkowe, ale bez baterii - mówi Magdalena Machowicz, nauczyciel bibliotekarz z chełmskiej książnicy. - Stan techniczny urządzenia nie ma znaczenia, telefon może być uszkodzony, a nawet w częściach. Urządzenia przyjmujemy do 13 listopada w holu głównym Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie przy ul. Wieniawskiego 15.

Akcja, w którą włączyła się placówka, ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale również edukacyjny. Zużyte telefony komórkowe zostaną przekazana do recyclingu. Za każdy kilogram elektroniki organizatorzy otrzymają bony umożliwiające zakup materiałów dydaktycznych dla biblioteki. W zeszłym roku udało się zebrać 10 kg telefonów.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe