Uważajmy na internetowe zakupy

  • 11.10.2019, 19:03 (aktualizacja 12.10.2019, 19:38)
  • (apm)
Uważajmy na internetowe zakupy
Policja otrzymała w ubiegłym tygodniu dwa zgłoszenia dotyczące oszustwa podczas internetowych zakupów. Pokrzywdzeni chełmianie za towar zapłacili, ale go nie dostali i na dodatek stracili kontakt ze sprzedawcą.

Dwoje mieszkańców Chełma zgłosiło się w poniedziałek do dyżurnego z informacją o oszustwach podczas internetowych zakupów. Z ich relacji wynikało, że zainteresowali się ofertą sprzedaży płaszcza i zegarka na portalach internetowych. W obu przypadkach do sfinalizowania zakupu pozostawali w kontakcie ze sprzedającymi. Gdy już wpłacili na wskazane konto pieniądze, kontakt się urwał, a zakupione przedmioty nie dotarły do nich.

- To już kolejne tego typu zgłoszenia. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem sieci, musimy zachować ostrożność i czujność – radzi Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Uważajmy też na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe