Chełm: Będą protestować przeciwko asfaltowni

  • 09.10.2019, 10:53
  • MP
Chełm: Będą protestować przeciwko asfaltowni
W najbliższy piątek (11 października) o godz. 16.00 przy zegarze na chełmskim deptaku mieszkańcy Chełma rozpoczną protest przeciwko utworzeniu wytwórni mas bitumicznych na osiedlu Rejowiecka.

- Działka, gdzie inwestor chce utworzyć produkcję asfaltu, znajduję się w sąsiedztwie zbiornika rekreacyjnego Glinianki, ogródków działkowych oraz osiedla, w odległości 100 metrów od zamieszkanych domów - mówi jeden z organizatorów akcji. - Ma to związek z budową obwodnicy wokół Chełma. Nie chcemy pozwolić, żeby właściciel zakładu dorabiał się majątku kosztem naszego życia i zdrowia.

Mieszkańcy zgromadzą się w Chełmie na ulicy Lwowskiej na legalnej pikiecie zgłoszonej do Urzędu Miasta.

- Mamy informacje, że w tym czasie będzie w Chełmie Jarosław Kaczyński. We wtorek było zebranie z ministrem zdrowia, na którym szeroko poruszono ten temat. Mamy przygotowane profesjonalne transparenty oraz trumnę z napisem "Świętej pamięci świeże powietrze".

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe