Chełm: Smutna zbiórka

  • 08.10.2019, 13:27 (aktualizacja 08.10.2019, 16:31)
  • AN
Chełm: Smutna zbiórka
Rodzina zmarłego w Norwegii Andrzeja Krajewskiego zbiera pieniądze na sprowadzenie jego ciała do kraju. Na portalu zrzutka.pl jest otwarta zbiórka na rzecz chełmianina.

Mężczyzna zmarł 25 września w norweskim więzieniu. Przebywał tam od roku, nie będąc skazanym żadnym wyrokiem. Jak dowiedziała się rodzina, w dniu śmierci miał być deportowany do Polski.

- Od roku nie mieliśmy z nim kontaktu, nie wiedzieliśmy, gdzie jest, a ambasada w Norwegii nie chciała udzielić nam żadnych informacji o miejscu jego pobytu - nie wiedzieliśmy więc, gdzie mamy go szukać. Nawet o jego śmierci dowiedzieliśmy się od kolegi mojego brata. Nie wiemy, co przez rok działo się z Andrzejem ani dlaczego się z nami nie kontaktował. Czy miał zakaz, czy potrzebował pomocy psychologa... Niestety, już nie możemy go o to zapytać - tłumaczy rodzina mężczyzny.

Pan Andrzej osierocił dwóch synów: Kubusia i Nicolasa, którzy nigdy już nie zobaczą swojego taty. Sprowadzenie ciała będzie kosztować ponad 10 tys. zł, do tego dochodzą koszty związane z pogrzebem.

- Bardzo chcielibyśmy godnie pożegnać naszego brata, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Chcemy, żeby został pochowany w swojej ojczyźnie, w rodzinnym mieście, pożegnany przez ludzi, którzy go kochali. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę - apeluje rodzina zmarłego.

Jak dołożyć się do zbiórki? Wystarczy wejść na stronę www.zrzutka.pl i odnaleźć tytuł:  Zbieramy na sprowadzenie ciała naszego brata Andrzeja Krajewskiego do Polski. Kolejny krok to wpłata pieniędzy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe