Chełm: Opłata targowa do likwidacji

  • 08.10.2019, 09:34
  • AN
Chełm: Opłata targowa do likwidacji
Jakub Banaszek oficjalnie zapowiada zniesienie opłaty targowej. To postulat zgłaszany przez kupców, ale też obietnica wyborcza prezydenta Chełma.

Wszystko wskazuje na to, że z takim wnioskiem Banaszek wystąpi wkrótce do rady miasta. To od niej bowiem zależy, czy nowy przepis będzie obowiązywał, czy też nie.  Podczas konsultacji z mieszkańcami prezydent oficjalnie stwierdził, że opłata ma być zniesiona od nowego roku. To na pewno dobra wiadomość dla kupców, ale nie najlepsza dla pozostałych handlujących. Opłata za handel poza miejscami do tego wyznaczonymi może z kolei kilkakrotnie wzrosnąć, co miałoby uporządkować tereny wokół targowisk i "zmusić" handlujących do wynajmowania boksów w halach targowych.

Temat likwidacji opłaty targowej poruszany był na ostatnim spotkaniu prezesa spółki administrującej targowiska miejskie z kupcami. Zdania na temat propozycji władz miasta były wówczas podzielone.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kerim
Kerim 08.10.2019, 09:58
Najwyższy czas zlikwidować handlowy "bajzel" na ul.Lwowskiej, szczególnie przy budynku tzw.Technobudu. Wstyd dla miasta!!! Szmaty, "panowie" w dresach, łóżka polowe, mobilne stoiska przemytników papierosów. Prezydencie Banaszek, może pan da radę?

Pozostałe