Chełm: W lesie znalazł niewybuchy

  • 20.09.2019, 11:38
  • oprac. MP
Chełm: W lesie znalazł niewybuchy
Dwa zgłoszenia o znalezieniu niewybuchów otrzymał w czwartek dyżurny chełmskiej komendy. Policjanci zabezpieczali te miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał je do neutralizacji. Policja apeluje o ostrożność.

Jako pierwszy do chełmskiej komendy zgłosił się mieszkaniec Chełma, który podczas spaceru lasem Borek znalazł granat ręczny i kilka łusek pocisków artyleryjskich.

- Niedługo później zadzwonił do nas mieszkaniec gminy Żmudź, który podczas prac polowych w Pobołowicach Kolonii natknął się na pocisk artyleryjski - relacjonuje Ewa Czyż, rzecznik prasowy KMP w Chełmie. - Skierowanie w oba miejsca policjanci zabezpieczyli je do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Okazało się, że oba znaleziska pochodziły z czasów II wojny światowej.

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu ostrożności w takich sytuacjach. O znalezieniu niewybuchu należy powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Pod żadnym pozorem nie wolno ich przemieszczać ani też manipulować przy nich.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe