Krasnystaw: 110 lat pani Marianny

  • 16.09.2019, 11:25 (aktualizacja 26.09.2019, 19:19)
  • MP
Krasnystaw: 110 lat pani Marianny
Pani Marianna Błaziak wraz z rodziną 8 września świętowała piękny jubileusz. Podczas jej 110. urodzin nie zabrakło też lokalnych władz. Usłyszała życzenia kolejnych lat zdrowia i radości.

Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele w Dobrynowie, po której rodzina i goście przenieśli się do domu pani Marianny w Dobrynowie Kolonii.

Jubilatka doczekała się czwórki dzieci, siedmiorga wnuków, piętnastu prawnuków i ośmiorga praprawnuków. Jest bardzo pogoda i wesoła, ogląda telewizję bez okularów, a świetny humor jej nie opuszcza. Podkreśla, że to, czego jej najbardziej potrzeba, to gości. Spotkanie urodzinowe odbyło się pod jabłonką przy domu rodzinnym. Nie zabrakło tortu, szampana, prezentów oraz kwiatów i listów gratulacyjnych od delegatów z urzędu: Witolda Boruczenko, Wojciecha Kistera, Moniki Zaj, Agnieszki Wójtowicz i Dariusza Zawady.

110-latka to obecnie najstarsza mieszkanka województwa lubelskiego, a także trzecia najstarsza Polka. Znajduje się w nielicznym gronie superstulatków, czyli osób, które mają 110 lat i więcej.
 
Jubilatka urodziła się w Łopienniku Dolnym, dawniej w Łopienniku Ruskim. Jest córką podoficera armii carskiej. Wychowała się wśród dziewięciorga rodzeństwa. Przeżyła obie wojny światowe, była działaczką Polskiego Czerwonego Krzyża i uczestniczyła w budowie kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dobrynowie.

 

 


Aktualizacja: 26 września z przykrością przyjęliśmy informację, że Pani Marianna zmarła niedługo po swoich 110-tych urodzinach. Składamy wyrazy współczucia dla jej licznej rodziny. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe