Chełm: Burzą ściany w żłobku

  • 14.09.2019, 12:14
  • AN
Chełm: Burzą ściany w żłobku
Rozpoczęła się rozbudowa miejskiego żłobka "Chełmskie Niedźwiadki". Na modernizację placówki miasto pozyskało ponad półtora miliona złotych. Długo oczekiwana adaptacja pomieszczeń dawnej SP nr 11 pozwoli przyjąć o 70 maluchów więcej niż dotychczas.

Prace zostały dofinansowane z rządowego programu Maluch Plus. Dodatkowo miasto uzyskało dotację na utworzenie trzech miejsc dla dzieci niepełnosprawnych.

- Roboty obejmują między innymi utworzenie kuchni, sal do leżakowania, sali sensorycznej, remont łazienek czy budowę zewnętrznej windy - wylicza prezydent Jakub Banaszek.

Dotacja na modernizacje pomieszczeń przyznana została w marcu. Decyzja o uzyskaniu dotacji została przekazana kilka miesięcy później, a jest to warunek konieczny do rozpoczęcia prac z pozyskanych środków. Procedura przetargowa ruszyła dopiero w sierpniu, dlatego prace wykonywane są dopiero teraz.

Pieniądze pozyskano jeszcze za poprzedniej władzy, ale jak twierdzi prezydent, projektu nie zrealizowano z powodu braku możliwości zrealizowania prac w terminie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe