Chełmscy przedsiębiorcy rozczarowani

  • 11.09.2019, 08:43
  • AN
Chełmscy przedsiębiorcy rozczarowani
Szykuje się wielka impreza plenerowa na zakończenie lata. Niestety, lokalni restauratorzy nie będą mogli wystawiać się podczas tego wydarzenia. - To przykre, że władze miasta, które przecież płacą za imprezę telewizji, nie pomyśleli o lokalnych przedsiębiorcach - mówi jeden z restauratorów.

Zazwyczaj w tego typu przedsięwzięciach bierze udział co najmniej kilka tysięcy osób. Byłaby to znakomita okazja dla lokalnych przedsiębiorców, aby "nakarmić i napoić" gości. Impreza potrwa kilka godzin, więc jej uczestnicy z pewnością skorzystają ze stoisk gastronomicznych, ale nie naszych.

- Prezydent Chełma obiecał, że będzie wspierał lokalnych przedsiębiorców, a teraz kiedy jest okazja, żeby dać nam zarobić, to okazuje się, że kto inny będzie się wystawiał - denerwuje się jedna z restauratorek.

Podobno obsługą gastronomiczną zajmuje się firma z Krakowa, aby ustawić swoje stoisko, trzeba wykupić od niej miejsce. Kosztuje to 1 tys. 500 zł.

- To jakiś absurd. Płacimy w Chełmie podatki, park jest miejski, a zarabiać będzie firma z innego miasta? Co Chełm będzie więc z tego miał? Sławę w telewizji?  - pyta jeden z naszych rozmówców. - Urząd ledwo zipie, na nic nas nie stać, sytuacja finansowa, jak powtarza prezydent, jest beznadziejna, a przecież to lokalni przedsiębiorcy płacą podatki. Jak firmy upadną, to pieniędzy dla samorządu nie będzie.

O to, dlaczego chełmscy restauratorzy nie mogą wystawiać się w parku, spytaliśmy urząd miasta.

- Trwają rozmowy z firmą, która na stałe współpracuje z organizatorem trasy koncertowej TVP2 i zapewnia kompleksową obsługę tj. wygrodzenie strefy, ochronę, sprzątanie oraz zasilanie w energię elektryczną. Jeżeli zostanie podpisana umowa, wówczas zainteresowani wystawieniem stoisk gastronomicznych proszeni będą o kontakt z ww. firmą - poinformował nas Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Jakuba Banaszka.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podlak
Podlak 12.09.2019, 08:24
Biedni przedsiębiorcy. Nie tylko wy płacicie podatki. A myśleliście że wy za darmo sakiewkę napełnicie na koncercie? Tacy przedsiębiorcy z pejsami, płacą pracownikowi marne grosze, a oburzają się, że sami nie zarobia, bo firma z Krakowa garmażerkę postawi. I bardzo dobrze, nie zarobicie na czyjejś ciężkiej pracy, bo to pracownicy by zapierdzielali a nie właściciele.
Ja
Ja 12.09.2019, 16:22
Trochę smutne jest to co mówisz, bo mierzysz wszystkich jedna miarą, ja sam jestem przedsiębiorcą i za o wiele mniejsze imprezy płacę od 250zl za 10h, a myślisz taka firma z Krakowa kokosy zapłaci ludziom. Uwierz mi że jako właściciele firm płacimy o wiele większe podatki niż osoby fizyczne. To nie jest łatwy kawałek chleba. Możesz kiedyś spróbować sam.
Ja
Ja 11.09.2019, 21:19
Co chcieli to Mają....buuuhaha
Chełmianin
Chełmianin 11.09.2019, 16:45
Tak jest zawsze na tego typu objazdowych imprezach. Lokalni przedsiębiorcy nie mają szans. Kasę muszą zgarnąć "przyjezdni".
Przy okazji - kiedy pojawi się informacja, ile Chełm zapłacił za tę imprezę (bo za darmo nie jest). I ile dokładają państwowe firmy (Energa, Totalizator Sportowy, inne?), których "sponsoring" wszyscy opłacamy w codziennych rachunkach. Dziennikarze do pracy! A może któryś z radnych zgłosi interpelację w tej sprawie?
Łubu Dubu
Łubu Dubu 11.09.2019, 16:19
Przecież to impreza dla wyborców dojnej zmiany - biorców budżetowych. Oni mają miec wszystko za darmo, bawić się do rana a w październiku postawić krzyżyk w odpowiedniej kratce. Dlaczego ma na tym zarabiac chelmski przedsiębiorca - restaurator? Wg. władzy oni mają tylko odprowadzać podatki za ciężką pracę.
Magdalena
Magdalena 11.09.2019, 19:31
Najlepszy przykład na to gdzie władza ma przedsiębiorców.
Tom
Tom 11.09.2019, 14:44
Chcieliby czerpać zyski z czyjejś imprezy bez żadnych kosztów? Dobre! Jak się dobrze postaracie to po koncertach może ktoś do Was zajrzy.
korol
korol 12.09.2019, 11:09
panie Tom, jakich zadnych kosztów? przedsiebiorcy musieliby zapłacic nie mało i niech mi pan wierzy miasto oplaciłoby z tych pieniędzy, ochronę i sprzątanie i starczyłoby na jeszcze. Jak Pan nie zna tego biznesu niech sie nie wypowiada.
Nie przedsiębiorca
Nie przedsiębiorca 11.09.2019, 14:14
Przedsiebiorcy a nie wiedza jak działa biznes. Oczywistym jest że masowe imprezy mają swoich kontrahentów do wszystkiego.
olek
olek 11.09.2019, 11:44
a Zamosciuwlsciciele knajp funcjonowali normalnie-ale to bylo poza scisla strefa koncertow,a na samym placu nie bylo zadnej gastronomii. Tu by raczej chodzilo by punty umieszczone byla przed wejsciem na strefe koncertu - i to jest subtelna ale drobna roznica
zenon
zenon 11.09.2019, 11:23
smutne to jak dajemy się dymać tym wszystkim
Ja
Ja 11.09.2019, 21:21
Chyba ty

Pozostałe