Krasnystaw: Namierzyli złodzieja po śladach DNA

  • 10.09.2019, 13:28
  • (apm)
Krasnystaw: Namierzyli złodzieja po śladach DNA
Nakładał podczas włamań kominiarkę i rękawice, a mimo to kryminalnym udało się go namierzyć. 51-letni złodziej zostawił na miejscu przestępstwa ślady swego DNA. Wpadł na granicy podczas próby wjazdu do Polski. Miał przy sobie przedmioty służące do włamań.

Krasnostawscy kryminalni, wykonując swoje tajne czynności operacyjne, ustalili sprawcę dwóch kradzieży z włamaniem, do których doszło w grudniu 2017 roku na terenie miasta.

- Sprawca, pokonując zabezpieczenia warsztatu mechaniczno-wulkanizacyjnego dostał się do jego wnętrza, skąd zabrał sprzęt i narzędzia o wartości ponad 30 tys. zł. Tej samej nocy włamał się też do innego przedsiębiorstwa, gdzie jego łupem padły kolejne przedmioty - mówi Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy KPP w Krasnymstawie.

Kilkumiesięczna praca funkcjonariuszy nad tą sprawą dała efekty. Ustalono, że sprawcą jest 51-letni obywatel Ukrainy. Przy jego wytypowaniu policjantom pomogły badania DNA śladów pozostawionych na miejscu. Gdy już było wiadomo, do kogo mogą one należeć, policjanci rozpoczęli poszukiwania.

Przed kilkoma dniami sprawca tych przestępstw został zatrzymany przez funkcjonariuszy straży granicznej, kiedy próbował wjechać do Polski. Mundurowi znaleźli przy nim narzędzia służące do włamań. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 52-latek dokonał także dwóch włamań na terenie Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i na wniosek prokuratora, decyzją sądu tymczasowo aresztowany.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe