Krasnystaw: Złodzieje obrabowali grób

  • 10.09.2019, 13:06
  • (apm)
Krasnystaw: Złodzieje obrabowali grób
Policjanci poszukują sprawców kradzieży płyty nagrobkowej, do jakiej doszło na cmentarzu parafialnym w Gorzkowie. Jeśli ktokolwiek ma jakąś wiedzę na temat tego zdarzenia, proszony jest o kontakt z krasnostawską policją.

Sprawą zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Żółkiewce. Do kradzieży i dewastacji prawdopodobnie doszło w okresie od 1 do 18 sierpnia 2019 roku.

- Sprawca bądź sprawcy z jednego ze znajdujących na terenie cmentarza parafialnego grobowców skradli granitową płytę nagrobkową czarnego koloru ze wspornikiem o wymiarach 80 cm x 57 cm x 5 cm – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy KMP w Krasnymstawie. - Płyta nie posiadała żadnych napisów.

W tym samym okresie z grobowca znajdującego się obok prawdopodobnie ci sami sprawcy usiłowali ukraść granitową płytę, ponieważ jednak nie udało im się pokonać zabezpieczeń, więc pozostawili ją na miejscu uszkodzoną. Zgodnie z art. 262 §2 kodeksu karnego takie przestępstwo zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

- Wszystkie osoby, które mogą posiadać informacje na temat tej sprawy lub przyczynić się ustalenia sprawców, proszone są o kontakt z policją w Żółkiewce, Krasnymstawie lub numerem 112 - dodaje Wasilewski.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe