Cuda na chełmskiej Górze

  • 06.09.2019, 19:43
  • AN
Cuda na chełmskiej Górze Justyna Nafalska
Kilka dni temu ukazała się książka, opisująca wszystkie cuda i łaski, których przez wieki udzieliła wiernym Matka Boża Chełmska. W publikacji opisane są także te, które wydarzyły się w ostatnim czasie.

Wstęp do publikacji, który opowiada historię parafii i cudami słynącego obrazu Matki Bożej Chełmskiej, napisał ks. infułat Kazimierz Bownik. Za wydawnictwo odpowiedzialny jest proboszcz parafii mariackiej ks. Andrzej Sternik.

 - Publikacja składa się jakby z dwóch części. Pierwsza jest przedrukiem Phoenixa Jakuba Suszy, druga publikuje świadectwa cudów, które wydarzyły się za wstawiennictwem Matki Bożej Chełmskiej w ostatnich latach - wyjaśnia ks. Sternik.

Wiadomo, że biskup Susza w swoim dziele opisuje 698 łask i cudów z różnych okresów. Po jego śmierci cuda na Górce nadal były zapisywane w księdze, znajdującej się w zakrystii. Źródeł dokładnie opisujących, na czym polegała cudowna pomoc Matki Bożej, jest jednak więcej.

Tylko w ostatnim czasie odnotowano dwa szczególne wydarzenia. Pierwsze dotyczy kobiety, która zachorowała na nowotwór piersi. Modliła się o zdrowie przed cudownym obrazem. Podobno tuż przed operacją przyśniło się jej, że jest zdrowa. Guz został usunięty. Badanie histopatologiczne wykazało, że nie ma w nim żadnych patologicznych zmian.

Z kolei młode małżeństwo, które nie mogło mieć dzieci, za przyczyną Matki Bożej Chełmskiej miało otrzymać dar potomstwa. W ich intencji odprawiona została 9-tygodniowa nowenna do Matki Bożej. W lipcu ponoć zadzwonił mąż, informując, że żona jest w 12. tygodniu ciąży.

Książka jest już gotowa. Można ją kupić w kawiarence przy bazylice.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 10.09.2019, 05:43
To może jakieś modły w intencji Rejowieckiej. Budzą się ludzie a tam asfalt leży, a MB jedzie walcem.
Kryslc
Kryslc 08.09.2019, 21:35
Skoro to zasługa obrazów itp to po grzyba biegacie do lekarza. Czary mary heheh
Foton
Foton 07.09.2019, 21:52
Największym cudem świętych ikon jest to ktoś jeszcze w to wierzy

Pozostałe