Chełm: Parafiada i marsz dla życia

  • 06.09.2019, 10:58
  • AN
Chełm: Parafiada i marsz dla życia
Parafia pw. św. Rodziny w Chełmie organizuje dla wiernych imprezę plenerową. Wydarzenie 15 września od godz. 13. Patronat sprawuje prezydent Chełma.

Plac przy kościele zamieni się w park rozrywki i rekreacji, zagospodarowany różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Uczestników imprezy zabawiać będą animatorzy kultury, którzy mają pełnić także rolę konferansjerów. Na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne. Przeprowadzone zostaną konkursy z licznymi grami i zabawami dla całych rodzin. Dodatkową atrakcją ma być stoisko gastronomiczne.

Ciekawą propozycją dla rodzin będzie uczestnictwo w zawodach drużyn rodzinnych. Już dwa tygodnie przed wydarzeniem parafia prowadzić ma zapisy chętnych chcących wziąć udział w rodzinnej rywalizacji. Nauczyciele wychowania fizycznego jak co roku przygotują interesujące konkurencje, przy których zawsze wspaniale bawią się dzieci wraz z rodzicami. Zwycięzcy poszczególnych konkursów i zawodów w nagrodę wezmą udział w locie balonem. Laureaci konkursów będą uczestniczyć w locie na uwięzi (na linach). Rodzina, która zwycięży w zawodach drużyn, odbędzie lot swobodny.

W programie zawody drużyn rodzinnych, lot balonem dla dzieci uczestniczących w konkursach, gry i zabawy. Będą zjeżdżalnie, kiełbaski z grilla, występy. Chętni będą mogli tego dnia oddać honorowo krew.

Tego samego dnia o godz. 12 po mszy w bazylice ulicami miasta do kościoła pw. św. Rodziny przejdzie marsz dla życia i rodziny. Tego typu parady organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Pierwszy marsz dla życia i rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. W ciągu 13 lat organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. W Chełmie organizowany jest po raz czwarty.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe