Chełm: Posypało "śniegiem" na Fabrycznej

  • 06.09.2019, 10:51
  • MP
Chełm: Posypało "śniegiem" na Fabrycznej
Kilka dni temu pracownicy zakładów przy ul. Fabrycznej zastali dosyć dziwny widok. Na ich autach pojawił się biało-szary pył. Fruwał też dookoła w powietrzu niczym płatki śniegu. Skąd się tam wziął?

Pierwszy sygnał otrzymaliśmy od jednego z internautów na Facebooku. Przekazał nam, że  zauważył popiół lub pył cementowy na samochodach zaparkowanych wzdłuż drogi prowadzącej do Cementowni Chełm. Nie był jedynym, którego zaciekawiło to nietypowe zjawisko. 

- Wyjrzałem przez okno i myślałem, że to śnieg, więc wyszedłem przed budynek - poinformował nas przez telefon kolejny Czytelnik. - Ale bardziej przypominało to popiół lub jakiś proszek. 

Obaj zastanawiali się również, czy substancja ta nie pochodzi właśnie z pobliskiej cementowni. Ich uwagi przekazaliśmy władzom firmy CEMEX, które zapewniają, że nie ma powodów do obaw.

- Obejrzeliśmy samochody zaparkowane w pobliżu naszego zakładu na ulicy Fabrycznej i nie odnotowaliśmy podobnych śladów zapylenia - mówi Andrzej Polak, p.o. Menadżera Zespołu Produkcji Cementowni Chełm. - Sprawdziliśmy również kierunki wiatru w ciągu doby, pierwszego zgłoszonego dnia, kiedy wiatr wiał w stronę gminy Kamień, oraz drugiego, kiedy wiatr wiał w stronę Srebrzyszcz. Znikome prawdopodobieństwo, że pył ten pochodzi z Cementowni.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś
Ktoś 07.09.2019, 07:01
Czyli ta chora cementownia
Jaa
Jaa 06.09.2019, 14:22
Wieczorami śmierdzi palonymi śmieciami i NIKOMU Z PISU TO NIE PRZESZKADZA????
Tty
Tty 06.09.2019, 19:53
nie czują, bo katar sienny zapewne mają...
abcd
abcd 06.09.2019, 13:41
Czyli z pewnością pochodzi z cementowni :)
qwerty
qwerty 06.09.2019, 15:19
no niby skąd wiecej moze pochodzić ;)

Pozostałe