Między polem a asfaltem

  • 06.09.2019, 10:45
  • MP
Między polem a asfaltem
Mieszkańcy Krzywowoli są zdumieni efektem prac drogowych na drodze gminnej biegnącej tuż przy ich domach. Asfalt wylano tylko na końcach polnego łącznika. Podobno władze dwóch gmin nie mogą się dogadać, kto ma w środku położyć nawierzchnię.

Droga przez Krzywowolę leży na pograniczu gminy Rejowiec Fabryczny i gminy Siedliszcze.

- Gmina Rejowiec Fabryczny wylała asfalt do końca swojego terenu, natomiast gmina Siedliszcze do domu swojego ostatniego mieszkańca - przekazała nam jedna z mieszkanek Krzywowoli. - Burmistrz Siedliszcza tłumaczy, że nie ma sensu kłaść nawierzchni dalej, bo nikt z jego gminy już tam nie mieszka. Nie bierze pod uwagę tego, że dalej mieszkają ludzie, którzy codziennie korzystają z tej drogi, a jazda po takim terenie jest uciążliwa. Dlaczego władze nie potrafią znaleźć porozumienia? Przecież tak krótki odcinek to nie jest duży wydatek...

Na prośbę Czytelników interweniowaliśmy w obydwu samorządach. Wójt gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa przekazał nam, że asfalt położono jeszcze około 10 lat temu, ale tylko do granic administracyjnych.

- Dalszy część tej drogi leży już na terenie gminy Siedliszcze, więc nie możemy w nią ingerować - mówi.

Burmistrz Hieronim Zonik zapewnia z kolei, że asfalt został położony na takiej długości, jakiej zażyczyli sobie sami mieszkańcy gminy Siedliszcze.

- Zgodnie z ustawą zaspokajamy potrzeby lokalnych społeczności, ale Krzywowola nie należy do naszej gminy, więc nie możemy spełnić oczekiwań jej mieszkańców. Zwłaszcza, że w naszej gminie nie ma osób niezadowolonych z takiego rozwiązania - precyzuje burmistrz. - Na sesji podejmiemy wraz z radnymi uchwałę intencyjną, aby przekazać ten fragment gminie Rejowiec Fabryczny do celów budowlanych. Być może ułatwi to podjęcie działań i zaspokoi potrzeby tamtejszych mieszkańców.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdziwiony....
Zdziwiony.... 02.12.2019, 17:16
A czy mieszkancy z Gminy Siedliszcze beda jezdzili tylko w jednym kierunku.......?
Gość
Gość 06.09.2019, 17:16
Mieszkańcy gminy Siedliszcze gdzie wylano ten asfalt chcieli by te asfalty były połączone. Tylko to jest takie czcze gadanie burmistrza
ano
ano 06.09.2019, 15:23
Jak znam gmine Siedliszcze to takich miejsc jest kilka i pan burmistrz z radnymi maja to gdzieś.....

Pozostałe