Chełm: Jest już zgoda na budowę!

  • 05.09.2019, 10:36 (aktualizacja 05.09.2019, 10:41)
  • MP, juna
Chełm: Jest już zgoda na budowę! Wizualizację pasa betonowego na lotnisku w Depułtyczach Królewskich przygotował Paweł Samoszuk
W minionym tygodniu władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie otrzymały od wojewody lubelskiego pozwolenie na rozpoczęcie budowy betonowego pasa na lotnisku w Depułtyczach Królewskich.

Ta zgoda była długo wyczekiwanym przez nas momentem i można powiedzieć sukcesem, ponieważ możemy teraz precyzować dalsze terminy realizacji inwestycji - mówi dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

- Mamy nadzieję, że nie pojawią się żadne przesunięcia w czasie i symboliczne wbicie pierwszej łopaty zbiegnie się z inauguracją nowego roku akademickiego.

Nawierzchnia betonowego pasa startowego będzie miała 1020 m długości i 30 m szerokości. Wykonaniem inwestycji, która ma być gotowa do końca 2021 r., zajmie się firma PREF - BET Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów z Wierzbicy. Koszt budowy pasa, a także oświetlenia drogi startowej i niezbędnej infrastruktury, to ponad 21,5 mln zł. Pas pozwoli na obsługę statków powietrznych wykorzystywanych w szkoleniach, a tym samym zwiększy liczbę i zakres samych szkoleń. Ten projekt będzie początkiem realizacji dużego projektu, obejmującego m.in. powstanie większego hangaru, gdzie będą przeprowadzane naprawy samolotów.

- Inwestycja sprawi, że nasza uczelnia będzie mogła przyjąć dwa razy więcej studentów na specjalności lotnicze - podkreśla rektor. - Pas będzie również służyć firmom związanym z lotnictwem i całemu regionowi.

Wiemy już także, jak będzie prezentowała się inwestycja. Wizualizację pasa betonowego na lotnisku w Depułtyczach Królewskich przygotował Paweł Samoszuk.

MP, juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe