Chełm: Radna w obronie kupców

  • 05.09.2019, 10:11
  • AN
Chełm: Radna w obronie kupców
Po raz kolejny radna Agnieszka Ostrowska interweniuje w sprawie kupców handlujących na jednym z chełmskich osiedli. Chodzi o zapewnienie godnych warunków do sprzedaży.

- Ponownie zwrócili się do mnie kupcy handlujący na os. Zachód. Nie mają wydzielonego miejsca dla handlu, a tam, gdzie obecnie sprzedają swoje towary, warunki są niesprzyjające, zwłaszcza w dni deszczowe - informuje radna.

Postanowiła złożyć w tej sprawie interpelację do ratusza. Ostrowska przypomniała w piśmie do przewodniczącego rady Longina Bożeńskiego, że poruszała już temat rozbiórki muru okalającego osiedlowy bazar.

- Nie wiem, czy warunki, jakie tam stworzono, miały zachęcać czy odstraszać kupców, jak i kupujących - dodaje.

Na koniec swojego wystąpienia radna prosi o rewitalizację targowiska na osiedlu Zachód tak, by zmieniły się warunki handlu i estetyka tego miejsca.

5 września prezes spółki zajmującej się chełmskimi targowiskami planuje zorganizować konsultacje z kupcami, podczas których będzie rozmawiał na temat zmian i sugestii handlujących. Spotkanie odbędzie się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Początek o godz. 17.

- Zapraszamy wszystkich, tych zadowolonych i tych niezadowolonych. Będzie to znakomita okazja, aby porozmawiać o problemach i poszukać rozwiązań - dodaje prezes Artur Juszczak.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JAA
JAA 05.09.2019, 15:54
bazar upadł zanim powstał, a paru straganiarzy bo to nie są kupcy handluje na rogu koło wędkarskiego bez żadnych opłat i kas fiskalnych NA CZARNO i w życiu się nie przeniosą

Pozostałe