Pół wieku rejowieckiej Sparty

W sobotę, 23 lipca, na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Rejowcu Fabrycznym świętowano 50-lecie Klubu Sportowego Sparta. Patronat medialny nad imprezą sprawował Super Tydzień Chełmski.

W organizację jubileuszu włączyły się urząd miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Rejowcu Fabrycznym, dlatego nie zabrakło atrakcji towarzyszących sportowemu świętu. Na najmłodszych czekały m.in. dmuchany zamek, bungee run czy basen z piłkami.

Jak na piłkarskie wydarzenie przystało, nie mogło zabraknąć także meczu. Na zaproszenie Sparty, czołowej drużyny chełmskiej okręgówki, odpowiedział mistrz III ligi lubelsko - podkarpackiej sezonu 2015/16 - Motor Lublin, który do gry w Rejowcu Fabrycznym desygnował przede wszystkim juniorów.

Towarzyskie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17. Na stadionie, oprócz miejscowych kibiców, zjawiła się liczna grupa najbardziej zagorzałych fanów biało-żółto-niebieskich, którzy wspólnie stworzyli niepowtarzalną atmosferę.

Mimo że wynik był kwestią drugorzędną, piłkarzom obu zespołów udało się stworzyć ciekawe widowisko. Warunki gry dyktowali przyjezdni, ale miejscowi walczyli ambitnie, dlatego do przerwy utrzymali bezbramkowy remis, a w ciągu 90 minut wypracowali dwie "setki". Niestety, zabrakło szczęścia, którego więcej mieli goście i to oni trafiali do siatki. W 65` na 1:0 dla Motoru strzelił Adam Mazurek, a w 90` na 2:0 podwyższył Mateusz Chyła, ustalając tym samym wynik meczu.

Po spotkaniu przedstawiciele Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Motoru i Chełmianki wręczyli włodarzom Sparty okolicznościowe puchary i pamiątkowe tabliczki. Z kolei przez Klub Sportowy Sparta okolicznościowymi medalami wyróżnione zostały osoby najbardziej zaangażowane w jego rozwój na przestrzeni minionych 50 lat.