Boks: Michał Soczyński w doskonałej formie

  • 28.08.2019, 07:40
  • MP
Boks: Michał Soczyński w doskonałej formie
Podczas zgrupowania na Ukrainie oraz w Mołdawii Michał Soczyński dobitnie zaznaczył swoją gotowość do udziału we wrześniowych Mistrzostwach Świata w boksie, które odbędą się w Jekaterynburgu na Uralu (Rosja). Zawodnik z Mołdawii nie był w stanie odeprzeć jego celnych ciosów.

W pierwszej połowie sierpnia 14 reprezentantów Polski sparowało w mieście Kołomyja (Ukraina) z pięściarzami z Turcji. 16 i 17 sierpnia natomiast walki przeniosły się do mołdawskich Bryczan. Tam Michał Soczyński, pochodzący z Dorohuska zawodniku klubu PACO Lublin, stanął na ringu wraz z jednym z najlepszych reprezentantów Mołdawii.

- Przez wszystkie trzy rundy wykonywałem polecenia trenera, zgodnie z planem, który ustaliliśmy przed walką - wspomina Michał. - Walka toczyła się po mojej myśli, nie odpuszczałem do ostatniej chwili. To starcie spodobało się również jurorom, ponieważ zostałem okrzyknięty najlepszym zawodnikiem z Polski.

Walki w Mołdawii były ostatnim poważnym sprawdzianem polskich pięściarzy przed występem na Mistrzostwach Świata w boksie, które odbędą się w Rosji w pierwszej połowie września. Obecnie Michał Soczyński dokonuje ostatnich szlifów bokserskich pod okiem trenera Władysława Maciejewskiego.

- Wiem, że nie będzie łatwo, bo w Rosji pojawi się wielu wspaniałych i doskonale przygotowanych zawodników - mówi Michał. - Chciałbym zdobyć złoty medal i dam z siebie wszystko, reprezentując Polskę oraz miejscowość, z której pochodzę.

Mistrzostwa w Jekaterynburgu będą pierwszymi zmaganiami pięściarskimi takiej rangi w Rosji od 1989 r. Dotychczas w historii mistrzostw świata w boksie reprezentanci Polski wywalczyli 13 medali, w tym jeden złoty.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe