Chełm Miasto będzie zamknięte

  • 27.08.2019, 08:03 (aktualizacja 27.08.2019, 10:29)
  • AN
Chełm Miasto będzie zamknięte
Z powodu prac modernizacyjnych nieczynny będzie przejazd drogowy na stacji Chełm Miasto.

Przez tydzień kierowcy będą musieli omijać tory ulicą Szpitalną lub kierować się na przejazd przy Metalowej. Utrudnienia potrwają od 3 września od godz. 8 do 12 września do godz. 19.

Wykonawcą robót na stacji kolejowej jest spółka Transkol z Kielc. W ramach prowadzonych prac firma rozpoczyna również remont przejazdu kolejowego w centrum Chełma.

- Na czas zamknięcia zostaną wyznaczone i oznakowane objazdy zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu, zatwierdzonym przez prezydenta Chełma - informuje kierownik budowy Czesław Chuk.

Dodatkowych informacji na temat prowadzonych prac udzieliła nam Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK:

- Remont obejmuje wymianę szyn i podkładów na dwóch torach oraz regulację i konserwację sieci trakcyjnej. Efektem prac będzie utrzymanie sprawnych przejazdów pociągów z prędkością 120 km/h bez konieczności wprowadzenia ograniczeń oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Trwające prace na przystanku Chełm Miasto powodują, że do listopada podróżni będą korzystali tylko z jednej krawędzi peronowej. Do połowy września potrwa wymiana toru nr 1 i dostępna będzie krawędź przy torze nr 2. W drugiej fazie remontowany będzie tor nr 2, a pasażerowie będą mieli do dyspozycji krawędź peronową przy odnowionym torze nr 1. Ułożenie nowych torów będzie wymagało zdemontowania płyt przejazdowych na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. Lubelskiej w Chełmie. Zarządca drogi wytyczy objazdy ulicami Nadtorową i Trubakowską do oddalonego o ok. 1 km przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Metalowej/Złotej. Po wykonaniu prac przejazd zostanie odtworzony i zapewni sprawniejsze i bezpieczniejsze przejazdy. Zakończenie wszystkich robót torowych w rejonie przystanku Chełm Miasto zaplanowane jest do końca listopada.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tubylec
tubylec 27.08.2019, 14:56
I znowu objazd ul. Nadtorową!!! Nawierzchnia tej "ulicy" (jeszcze kilka lat temu gruntowa, od remontu skrzyżowania Rejowiecka/Szpitalna z frezu asfaltowego) nadaje się do kręcenia filmu wojennego - dziury jak bombardowaniu!!! Dodatkowo drzewa i krzewy tak się rozrosły, że są miejsca o szerokości na JEDEN pojazd osobowy!!! A PKP i Miasto oraz prywatni właściciele posesji mają to daleko gdzieś - nikt nie poczuwa się do przycięcia wybujałej zieleni. Generalnie - ulica zapomniana przez Zarządcę czyli Miasto oraz PKP jako właściciela działek od strony torów). Odnoszę wrażenie, że o Nadtorowej przypominają sobie jak należy wyznaczyć objazd!

Pozostałe