Głosujmy na podziemia kredowe!

  • 26.08.2019, 09:18 (aktualizacja 26.08.2019, 09:24)
  • szer
Głosujmy na podziemia kredowe!
Chełmskie Podziemia Kredowe zostały zauważone przez członków Klubu Podróżników Śródziemie z Krakowa. Umieścili naszą zabytkową kopalnię kredy na liście 59 obiektów z terenu całego kraju, które warto zobaczyć. Ogłosili też wielki ranking podziemi turystycznych w Polsce. To, na którym miejscu znajdzie się królestwo Ducha Bielucha, zależy od liczby oddanych głosów.

- Zwiedzając Polskę, watro zwrócić także uwagę na to, co kryje się pod ziemią – zachęcają organizatorzy. Mieszkańców naszego miasta, a coraz częściej i innych regionów nie trzeba już przekonywać, że w Chełmie jest jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. To wydrążony w kredzie wielopoziomowy kompleks korytarzy i komór. Mieszkańcy miasta wydobywali ją wprost z piwnic, a następnie sprzedawali. Wysyłali transporty z surowcem często do odległych miast m.in. do Krakowa dla Akademii Krakowskiej. Wykorzystywana była też w budownictwie, ceramice i przemyśle farbiarskim. Tunele służyły również jako schronienie podczas napadów i wojen.

Unikatowość podziemi i ich promocja w kraju zaowocowały tym, że coraz liczniej odwiedzane są przez turystów. W tym roku zeszło do nich 24827 osób (dane z 20 sierpnia br.).

- W poprzedni weekend gościliśmy 1100 osób – mówi Krzysztof Białowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, któremu podlegają podziemia. - Tylko w sobotę było ich 400. A to oznacza, że zainteresowanie zwiedzaniem kredowych korytarzy nie maleje.

Dyrektor Białowicz zachęca do głosowania na nasze podziemia.

- Pochwalmy się tym, co mamy najlepsze. Jeżeli informacja o tym, że w Chełmie są takie podziemia, dotrze do jak największej liczby osób, tym lepiej. A przecież taki ranking też jest pewną formą reklamy.

Swój głos na podziemia można oddać na stronie klubpodroznikow.com lub na Facebooku klubu www.facebook.com/klubpodroznikowsrodziemie

Członkowie klubu oraz współpracujący z nimi dziennikarze promować będą 15 obiektów, które najbardziej spodobały się turystom. Głosowanie trwa do końca września. A więc przyjaciele i miłośnicy Ducha Bielucha – do dzieła.

W ostatnim tygodniu ktoś z sympatyków chełmskich podziemi kredowych chciał wpłynąć na wynik za pomocą mechanizmów i automatów zmieniających IP. Organizator warunkowo przywrócił możliwość głosowania na podziemia. Zastrzegł jednak, że po sprawdzeniu wszystkie głosy oddane w ten sposób zostaną wyeliminowane. Wszyscy chcemy, aby nasze podziemia wygrały lub chociaż znalazły się w finałowej 15-tce. Głosujmy na nie, ale róbmy to uczciwie.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kret
kret 26.08.2019, 09:35
Chełm idzie jak burza i jest na prowadzeniu :-) ale nie można na tym poprzestać, bo jeszcze miesiąc a konkurencja duża...

Pozostałe