Chełm: Jest praca, nie ma chętnych

  • 20.08.2019, 12:03
  • AN
Chełm: Jest praca, nie ma chętnych
Tylko od lipca tego roku urząd miasta ogłosił aż 17 konkursów na różne stanowiska urzędnicze. Większość z nich zakończyła się fiaskiem. Mało tego, urzędnicy od lat zatrudnieni w ratuszu sami rezygnują z pracy.

Tylko w ostatnim czasie władze miasta ogłosiły trzy konkursy. Potrzebują osoby na stanowisko do spraw sprawozdawczości budżetowej w departamencie budżetu. Jest wakat do spraw analiz spółek komunalnych i nadzoru właścicielskiego. Trzeci etat czeka na osobę, która zajmie się nadzorem inwestorskim w departamencie inwestycji i rozwoju.

Magistrat nie rozstrzygnął jeszcze konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora departamentu geodezji, kartografii, nieruchomości, architektury i budownictwa. Wciąż nie wybrano też osoby do spraw obsługi inwestora w biurze wchodzącym w skład gabinetu prezydenta. Nie wiadomo, czy udało się wybrać asystenta prezydentów, bo konkurs w Biuletynie Informacji Publicznej nie ma rozstrzygnięcia. Nikt nie spełnił też oczekiwań komisji konkursowej na stanowisko do spraw promocji w departamencie promocji i kultury. Jak czytamy w uzasadnieniu, nie zatrudniono żadnego z kandydatów. Ratusz szukał pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych. Konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty, nie ma także rozstrzygnięcia  konkursu na pełnomocnika do spraw programów strategicznych miasta. Nie udało się rozstrzygnąć konkursu na stanowisko do spraw księgowości budżetowej. Nikt się nie nadawał.

Udało się za to zakończyć konkurs na stanowisko do spraw zasad gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta. Nowym pracownikiem wydziału infrastruktury komunalnej został Adrian Gański z Żółtaniec Kolonii. 

Jak udało się nam dowiedzieć, tylko w lipcu z pracy w urzędzie miasta zrezygnowały trzy osoby. Żaden z pracowników, którzy złożyli wypowiedzenia, nie zajmował kierowniczego stanowiska. Dlaczego ludzie odchodzą z urzędu, gdy na chełmskim rynku tak trudno o pracę? Na 31 grudnia 2018 roku w urzędzie miasta zatrudnionych było 297 osób. Natomiast stan zatrudnienia na 31 lipca 2019 roku wynosi 266 osób. Prezydent na początku kadencji zapowiadał zmniejszenie zatrudnienia w urzędzie o ok. 50 osób. Jak widać, plan jest realizowany.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zainteresowany
Zainteresowany 21.08.2019, 11:29
Jaka jest propozycja placowa na to stanowisko?
Kryslc
Kryslc 20.08.2019, 14:03
Kto by chciał być na usługach PisZPR
jan
jan 20.08.2019, 21:48
ale ty to mondry jestes no normalnie aż brak słów
KOD
KOD 20.08.2019, 18:11
Ja bym chcial za 5000tys
Antty- Krysic
Antty- Krysic 20.08.2019, 17:01
i znowu troll Krysic- ludzie rozne maja motywacje do odejscia ,ale wydaje misie ze odchodza Ci ktorym wydawalo sie ze przesiedza w pracy swoje 8 godzin - i tym samy nie sa przyzwyczajeni ze rzeczywiscie pracowac trzeba a markowac.
Elka
Elka 21.08.2019, 11:06
Znam dobrze jedna osobe, ktora wlasnie odeszla. Na pewno nie jest leniwa. To wina tej wladzy, ze dobrzy pracownicy odchodza.

Pozostałe