Chełm: Festiwal Kultury Żydowskiej

  • 12.08.2019, 13:01 (aktualizacja 12.08.2019, 13:16)
  • juna
Chełm: Festiwal Kultury Żydowskiej
"Cały świat to jeden wielki Chełm" pod takim hasłem w ostatni weekend sierpnia na pl. Łuczkowskiego odbędzie się Festiwal Kultury Żydowskiej.

Już wiadomo, że w ramach festiwalu i Muzycznej Studni 30 sierpnia zagra zespół Szalom Chełm. Oprócz tego planowane są np. pokazy i warsztaty kuchni żydowskiej, ciekawe spektakle, pokazy filmowe, a nawet inscenizacja wieczerzy szabasowej. Wydarzenie zaplanowane jest na 30-31 sierpnia. Połączone będzie z Nocą Kultury. Szczegółowy program jest jeszcze tworzony. Jak tylko będzie gotowy, pojawi się w naszej gazecie.

 Chełm jest miastem dobrze znanym w kulturze żydowskiej. O legendarnych "Głupcach z Chełma" pisał w swoich opowiadaniach Isaac B. Singer czy Menachem Kipnis. Swojego czasu ich historyjki o mieszkańcach Chełma rozsławiły to miasto na całą Polskę. Jeszcze przed II wojną światową Chełm był zamieszkiwany głównie przez ludność żydowską. Ten festiwal będzie świetną okazją, aby przypomnieć tradycję i kulturę, które kiedyś wypełniały to miasto. 

juna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chełm to jeden wielki świat
Chełm to jeden wielki świat 12.08.2019, 20:25
Zakładam, że będzie Rdza ale z innymi przebojami. Pozdrawiam.

Pozostałe