Chełm: Na ścieżkach jest bezpieczniej

  • 08.08.2019, 09:40
  • MP
Chełm: Na ścieżkach jest bezpieczniej
Działający od dwóch miesięcy rowerowy patrol Straży Miejskiej ujawnił ponad 70 wykroczeń. Mundurowi zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, właściwie poruszanie się po przejściach dla pieszych oraz wyposażenie cyklistów.

Od końca maja strażników miejskich na rowerach można spotkać w parkach, na ścieżkach rowerowych, a najczęściej na bulwarze biegnącym wzdłuż Uherki.

- Interwencje były różne, w większości dotyczyły łamania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz zanieczyszczania terenu - mówi Zbigniew Grochmal, komendant Straży Miejskiej w Chełmie. - W ciągu dwóch miesięcy mundurowi nałożyli dwadzieścia 100-złotowych mandatów za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, a ponadto upomnieli ponad 50 osób za drobniejsze wykroczenia, w tym za zanieczyszczanie terenu. Przyłapani byli zaskoczeni pojawieniem się strażników na rowerach. Wydaje się, że działania przynoszą pozytywny skutek, ponieważ w ciągu ostatnich tygodni obserwujemy znaczny spadek tego typu wykroczeń.

Mundurowi zwracają także uwagę cyklistom, jak istotna jest jazda w kasku, i że po przejściach dla pieszych nie wolno poruszać się rowerem. Pouczają pieszych, którzy beztrosko wędrują częścią ścieżki przeznaczoną dla dwukołowców, narażając się na kolizję.

- Razem z przedstawicielem Chełmskiej Grupy Rowerowej nasi strażnicy przejechali najczęściej wykorzystywane ścieżki rowerowe, aby ocenić, w których miejscach gałęzie drzew i krzewów utrudniają przejazd, a także, które miejsca z innych powodów mogą być niebezpieczne. Wystąpiliśmy do odpowiedzialnych instytucji o podjęcie stosownych działań porządkowych.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe