Chełm: Niedoszła prezydent została prezeską

  • 08.08.2019, 09:02 (aktualizacja 08.08.2019, 09:14)
  • red
Chełm: Niedoszła prezydent została prezeską www.portalsamorzadowy.pl
Justyna Manasterska-Raszka nie zajęła eksponowanego stanowiska prezydenta Chełma, ale i tak znalazła się w centrum... uwagi, bo 1 sierpnia objęła obowiązki prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum. Choć nie spełniła wymogów formalnych zapisanych w warunkach konkursu, rada nadzorcza i tak przyklepała jej kandydaturę.

Jak wcześniej pisaliśmy, z końcem lipca na emeryturę przeszedł Bogdan Hurko, wieloletni prezes spółdzielni Centrum. Na ogłoszenie o konkursie odpowiedziały trzy osoby. Komisja konkursowa w składzie: Stanisława Pogorzelec, Ireneusz Wojewoda, Jolanta Kudełko, Wanda Sikorska i Małgorzata Kołb-Sielecka, 23 lipca "weryfikowała dokumenty pod kątem spełniania warunków określonych w ogłoszeniu o naborze". Zdecydowała jednak o przerwaniu postępowania konkursowego. Jak się dowiedzieliśmy, oferta jednego z kandydatów w ogóle nie spełniała wymogów formalnych. Drugi z kandydatów miał wiele atutów, w tym odpowiednie wykształcenie, wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu nieruchomościami i, co było pierwszym kryterium konkursu, certyfikowane uprawnienia zarządcy nieruchomości. W jego oświadczeniu zabrakło jednak dopisku, że zapoznał się ze statutem spółdzielni. Ten drobny szczegół zdyskwalifikował go do funkcji prezesa.

Trzecia kandydatka spełniła wymogi dotyczące wykształcenia, mogła pochwalić się ponad 10-letnim stażem pracy w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale niestety nie przedstawiła certyfikatu zarządcy nieruchomości, bo go jeszcze nie ma.

Choć konkurs został przerwany, bo kandydaci prze przeszli pozytywnie oceny formalnej, osoba z tego grona - Justyna Monasterska-Raszka 1 sierpnia przejęła obowiązki prezesa SM Centrum. Jak to się stało?

- Zostałam zaproszona na rozmowę gdzieś w połowie minionego tygodnia i jeszcze tego samego dnia dostałam informację, że będę prezesem - powiedziała nam 1 sierpnia urzędująca już prezes spółdzielni.

Innych kandydatów na rozmowy nie zaproszono. Wezwano ich tylko do odbioru dokumentów i zapoznania się z protokołem o przerwaniu konkursu.

- Komisja konkursowa przerwała postępowanie, bo kandydaci nie spełniali wymogów formalnych - potwierdza Stanisława Pogorzelec, przewodnicząca rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum. - Prezes został wyznaczony z wolnego wyboru, którego dokonała rada nadzorcza. Rada ma takie uprawnienia - podkreśla.

Dziwnym trafem decyzję o przerwaniu konkursu, a potem o wyborze odrzuconej osoby na prezesa spółdzielni podjęły te same osoby. Skład komisji konkursowej tworzyli bowiem wszyscy członkowie obecnej rady nadzorczej.

Justyna Manasterska-Raszka ma 37 lat. Od ok. 10 lat pracowała w Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ostatnio na stanowisku inspektora RODO. Wcześniej była m.in. w dziale windykacji, gospodarki zasobami.

Z listy PSL startowała w 2014 roku do Rady Miasta Chełm. W wyborach mandatu nie zdobyła, ale radną została w trakcie kadencji. Zajęła miejsce Artura Juszczaka, kiedy objął funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. W 2018 roku kandydowała na prezydenta Chełma. W pierwszej turze wyborczej walki rywalizowała z Jakubem Banaszkiem, Agatą Fisz i Dariuszem Grabczukiem. W drugiej turze wyborów publicznie zaapelowała, żeby chełmianie poparli Agatę Fisz.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lokator
Lokator 13.08.2019, 21:41
Chelmska spoldzielnia mieszkaniowa to nie wspolnota
Niko
Niko 08.08.2019, 19:20
Chelmskie spoldzielnie to jakas tragedia.Np Starówka...czynsze drogie,Pani wymysla oplaty mimo,ze czynsz zaplacony.Mimo,ze jest fundusz remontowy chce obarczac mieszkancow naprawami.Doprosic sie tam o naprawr usterki to graniczy z cudem.Mam nadzieje,ze te spoldzielnie z czasem sam sie rozpadna.Najlepsze sa wspolnoty mieszkaniowe.
Starówka
Starówka 10.10.2019, 13:04
Czynsze to podział kosztów w spółdzielni .Starówka nie ma wygórowanych opłat za użytkowanie lokali ani mieszkań . Fundusz remontowy przeznaczony jest na remonty części wspólnych
nieruchomości . Spółdzielnia nie remontuje mieszkań , może jedynie pomóc w znalezieniu fachowca , a ten pobiera opłatę.
Nie wiesz czegoś dokładnie sprawdz u zródła
miejscowy
miejscowy 09.08.2019, 07:51
Znawca się znalazł. Czy Ty masz jakieś nikłe pojęcie o wspólnotach?????????????????

Pozostałe