Chełm: Będą nowe ścieżki

  • 07.08.2019, 10:51
  • MP
Chełm: Będą nowe ścieżki
To dobra wiadomość dla miłośników dwóch kółek. Urząd miasta poinformował w zeszłym tygodniu o budowie kolejnych dwóch odcinków ścieżek rowerowych na terenie Chełma.

Na ścieżkę wzdłuż ul. Kolejowej przetarg został już zakończony, a w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa z wykonawcą tej inwestycji. Będzie to ciąg pieszo - rowerowy o długości 1,15 km oraz szeroki na 2,5 m. Grubość ścieżki to ok. 6 cm. Jej budową zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Włodawa z siedzibą w Strupinie Dużym. Projekt zostanie wykonany w ramach programu "Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka", w którego skład wchodzi przebudowa samej ul. Kolejowej na ponad kilometrowym odcinku od ul. Przemysłowej do al. Piłsudskiego. Cała inwestycja, czyli ścieżka, a także wymiana nawierzchni jezdni oraz chodników pochłonie ponad 7,6 mln zł. W 90% projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, reszta to wkład własny miasta. Ścieżka ma powstać do połowy maja 2020 r. 

Drugi nowy odcinek zaplanowany jest od ul. Hrubieszowskiej aż do miejscowości Kamień, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 844. Będzie liczył ok. 6 km i władze Chełma zrealizują go wspólnie z gminami Chełm i Kamień w ramach projektu "Budowa niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym".

Na naszym Facebooku zapytaliśmy Czytelników, w których miejscach - ich zdaniem - w przyszłości powinny powstać kolejne ścieżki rowerowe. Pod postem pojawiło się sporo komentarzy:

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Iv
Iv 09.08.2019, 14:02
Ścieżka na Kolejowej będzie a drzewa do wycięcia. Po co komu stare drzewa. SUPER!
Ja
Ja 07.08.2019, 17:36
Ścieżki będą , a co nam to da? Kopalnia zablokowana bo swoi wolą zarabiać na pośrednictwie w imporcie węgla ze wschodu . Za gaz od Trampa płacimy 1.5 raza więcej niż z Rosji i to bez przetargu ciekawe ile idzie w kieszeń , nie inaczej z uzbrojeniem które ostro przepłacamy bo bierzemy bez przetargu . Inwestycje wstrzymane Rejowiecka stoi skutecznie wymieniono tylko kadry w gmachu na swoich .
chełmianka
chełmianka 07.08.2019, 15:46
rowerzyści jeżdżą chodnikami gdzie nie ma wyznaczonej dla nich strefy i oburzeni, że ludzie chodzą i drogi im nie ustępują.

Pozostałe