Gm. Stary Brus: Hola zaprasza na jarmark

  • 26.07.2019, 08:01
  • TWA
Gm. Stary Brus: Hola zaprasza na jarmark https://starybrus.pl/jarmark-holenski-2018-zdjecia/
Warsztaty artystyczne, kiermasze rękodzieła, pokazy i występy zespołów ludowych. To tylko niektóre z atrakcji XXIII edycji Jarmarku Holeńskiego. Impreza odbędzie się w niedzielę, 28 lipca, w skansenie w Holi.

Tradycją już jest, że jarmark odbywa się razem z odpustem Praznika ku czci patrona miejscowej cerkwi św. Antoniego Peczerskiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do 18. Na godzinę 10 w miejscowej cerkwi zaplanowano liturgię świętą wraz z procesją. Po jej zakończeniu, czyli około godziny 13, rozpoczną się występy artystyczne zespołów ludowych z Podlasia, Chełmszczyzny i Ukrainy.

Ponadto będzie kiermasz sztuki ludowej, rękodzieła artystycznego i wystawy okolicznościowe. Nie zabraknie potraw regionalnych, miodu oraz wyrobów z wosku.

Organizatorem Jarmarku Holeńskiego jak zawsze jest Towarzystwo Miłośników Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe