Gm. Kraśniczyn: Za potrzebą, ale gdzie?

  • 25.07.2019, 07:57
  • GD
Gm. Kraśniczyn: Za potrzebą, ale gdzie?
Mieszkanka gminy skarży się, że w centrum gminy nie ma przenośnej toalety, a ubikacja w urzędzie jest notorycznie zamknięta. Wójt odpowiada, że "toi-toika" stoi teraz w innym miejscu, a w kierowanej przez nią placówce dostępna jest inna łazienka.

Nasza Czytelniczka wspomina, że do jesieni ubiegłego roku przenośna toaleta znajdowała się w rejonie remizy OSP Kraśniczyn. Jej zdaniem, było to dobre rozwiązanie. Natychmiast jednak dodaje, że z niezrozumiałych dla niej względów i wbrew potrzebom społecznych urząd gminy z tego zrezygnował.

- Nie wiem, komu przeszkadzała ta toaleta. Dużo ludzi wiedziało, gdzie można pójść za potrzebą, a teraz jest problem - mówi kobieta.

Wójt Monika Grzesiuk wyjaśnia, że przenośna kabina sanitarna jest ciągle dostępna w centrum Kraśniczyna. Wcześniej była usytuowana prze remizie OSP, obecnie na wniosek mieszkańców została postawiona bliżej targowiska. Gmina korzysta w tym zakresie z usług zewnętrznej firmy, a miesięczny jej koszt to 192,24 zł.

- Toaleta znajdująca się na parterze budynku Urzędu Gminy Kraśniczyn została przekazana na potrzeby Poczty Polskiej i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kraśniczynie, które mają siedziby na tej kondygnacji. Toalety urzędu gminy znajdują się na I piętrze i są ogólnodostępne - tłumaczy wójt Kraśniczyna.

Nasza Czytelniczka zwróciła uwagę na jeszcze jeden problem. Sprawa dotyczy placu zabaw przy szkole w Kraśniczynie i sklepie Lewiatan, który został wybudowany w pobliżu dawnych szaletów. Twierdzi, że tworzą się tam dziury i małe zapadliska, gdzie miejscowe "pijaczki" chowają swój alkohol lub wrzucają tam puste butelki. Za pośrednictwem redakcji prosi o sprawdzenie i rozwiązanie tego problemu.

- Podniesiony problem w sprawie placu zabaw nie znajduje potwierdzenia - skwitowała krótko Monika Grzesiuk.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe