Gm. Rejowiec Fabryczny: Strefa się rozrasta

  • 13.07.2019, 10:53
  • MP
Gm. Rejowiec Fabryczny: Strefa się rozrasta
Kolejni inwestorzy są zainteresowani rozwojem przedsiębiorstw w strefie ekonomicznej powstającej pomiędzy Rejowcem Fabrycznym a Pawłowem. Pierwsze firmy już się rozbudowują, poszerzając zasięg działalności. Sam obszar inwestycyjny zyska również niebawem nową infrastrukturę ułatwiającą dojazd.

W strefie ekonomicznej przy ul. Lubelskiej zostało już sprzedanych ponad 8 hektarów w pełni uzbrojonych gruntów. Znajduje się tam m.in. zakład produkcyjny związany z branżą drzewną i betoniarnia, a w ostatnim czasie cały hektar nabył inwestor zajmujący się produkcją sprzętu elektrycznego na potrzeby budownictwa.

- Zainteresowaniem cieszy się także około 20-hektarowy obszar inwestycyjny - mówi wójt  Zdzisław Krupa. - Całkiem niedawno miejscowy przedsiębiorca nabył hektarową działkę, gdzie stawia zakład, w którym będą przerabiane tworzywa sztuczne. Teren całej strefy jest już wyposażony w sieć wodociągową, gazową i elektryczną, jest tam także światłowód.

Strefa napędza remonty

W ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego lokalny samorząd rozwija również okoliczną infrastrukturę.

- Jesteśmy już po przetargu i przed podpisaniem umowy na budowę ścieżki rowerowej pomiędzy Rejowcem Fabrycznym a Pawłowem. Będzie ona miała ok. 800 metrów długości i 2,5 metra szerokości, a wzdłuż niej stanie oświetlenie. Ponadto zakończyliśmy również przetarg na modernizację ulicy Garncarskiej, czyli jednej z dwóch przebiegających przez strefę. Wraz z ulicą Bednarską ułatwią one komunikację pomiędzy zakładami - dodaje wójt Krupa.

Władze gminy oraz miasta Rejowiec Fabryczny prowadzą również rozmowy z urzędem marszałkowskim i Zarządem Dróg Wojewódzkich dotyczące ulicy Lubelskiej i jej ewentualnej przebudowy.

- Wystąpiliśmy do marszałka z prośbą o ujęcie tego zadania w planach inwestycyjnych na przyszły rok. Droga jest w złym stanie technicznym, a to jedna z ważniejszych tras w naszym regionie. Korzystają z niej kierowcy podróżujący w stronę Zamościa, Krasnegostawu, Łęcznej czy Lublina, a teraz również poruszają się ciężkie pojazdy do strefy. Średnio w ciągu doby pokonuje ją kilkanaście tysięcy samochodów, więc jej poprawa byłby dodatkową zachętą dla kolejnych inwestorów.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe