Krasnystaw: Skatowany na śmierć, bo ochlapał błotem

  • 09.07.2019, 09:47
  • GD
Krasnystaw: Skatowany na śmierć, bo ochlapał błotem
Rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o śmiertelne pobicie 38-latka z Bzitego. Choć obaj przyznają się jedynie do udziału w bójce, pełnomocnik rodziny ofiary nie wyklucza złożenia wniosku o zmianę kwalifikacji czynu na zabójstwo w zamiarze ewentualnym.

Na ławie oskarżonych zasiedli 21-letni Patryk H. i 31-letni Paweł S. Prokurator zarzucił im, że działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu Henryka T., używając nieustalonego, tępego, twardego narzędzia o podłużnym kształcie i uderzali go po głowie oraz całym ciele, czym spowodowali urazy czaszkowo-mózgowe. 38-latek zmarł kilka dni później w szpitalu.

Dramat rozegrał się 27 stycznia br. Ustalono, że mężczyźni pobili 38-latka, ponieważ ochlapał ich błotem pośniegowym, gdy stali na przystanku autobusowym. Wytropili kierowcę i pojechali do jego domu. Doszło do kłótni i tragicznej w skutkach bójki.

W wypowiedzi dla telewizji Polsat obrońca jednego z oskarżonych stwierdził, że to pokrzywdzony dał początek temu nieszczęściu. Ochlapał stojących mężczyzn błotem i ponoć wulgarnie się do nich odezwał. Kiedy do niego przyjechali, wyszedł do nich, trzymając w ręku trzonek od siekiery. Ten sam, którym napastnicy go skatowali. Narzędzia przestępstwa do chwili obecnej nie odnaleziono.

- Ten trzonek został wyrwany mu z ręki. Jeden ze sprawców pod wpływem silnego wzburzenia nieumyślnie, tak jak to się popularnie mówi, na oślep, bił tym trzonkiem i jeden raz trafił w głowę. I tu jest dramat, tu jest tragedia - skwitował obrońca.

Innego zdania jest pełnomocnik rodziny zmarłego 38-latka.

- Przebieg tego zdarzenia nie budzi wątpliwości. Materiał dowodowy w sposób jednoznaczny wskazuje na to, jak ono przebiegało... 

Nie wyklucza, że wystąpi z wnioskiem o zmianę kwalifikacji czynu z pobicia ze skutkiem śmiertelnym na zabójstwo w zamiarze ewentualnym. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Gdyby doszło do zmiany paragrafu, Patryk H. i Paweł S. mogliby usłyszeć wyrok od 8 do 25 lat więzienia.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe