Chełm: Lotnicy walczyli nad Depułtyczami (GALERIA)

  • 08.07.2019, 08:03 (aktualizacja 08.07.2019, 08:23)
  • MP
Chełm: Lotnicy walczyli nad Depułtyczami (GALERIA)
W sobotę (6 lipca) w hangarze CSI Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie podsumowano 38. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika. Wystartowało w nich 15 dwuosobowych załóg, które rywalizowały ze sobą na samolotach Cessna 152 i Diamond DA20.

Zawodnicy mieli za zadanie m.in. dokładny oblot wyznaczonej trasy, a także celne wykonanie lądowań. Najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradzili sobie Joanna Skalik i Marcin Skalik, drugie miejsce przypadło Kamilowi Wieczorkowi i Krzysztofowi Wieczorkowi, natomiast trzecie Bolesławowi Radomskiemu i Dariuszowi Lechowskiemu. Ponadto jury przyznało dwie dodatkowe nagrody. W kategorii najlepszych lądowań zwyciężyli Kamil i Krzysztof Wieczorek, natomiast tytuł najlepszej drużyny studenckiej przypadł Patrykowi Gąsiorowi i Kubie Książkiewiczowi

- Cieszę się, że organizując tego typu wydarzenia, przyczyniamy się do rozwoju sportów samolotowych - podkreślił dr. hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie, organizator zawodów. - Jednocześnie jest to możliwość podnoszenia doświadczenia lotniczego naszych studentów, a także wprowadzania ich w szeroko pojęty lotniczy świat. 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe