Rejowiec Fabryczny: Będzie jeszcze bezpieczniej | Super Tydzień

  • 03.07.2019, 15:01 (aktualizacja 03.07.2019, 15:07)
  • MP
Rejowiec Fabryczny: Będzie jeszcze bezpieczniej | Super Tydzień
Mieszkańcy z niecierpliwością oczekują posterunku policji przy ul. Orzechowej. Mają nadzieję, że bliskość mundurowych utemperuje niesfornych kierowców oraz chuliganów pijących alkohol.

Temat poprawy bezpieczeństwa w Rejowcu Fabryczny został poruszony podczas wtorkowej sesji rady miasta. Według informacji przekazanym urzędnikom przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie posterunek przy ul. Orzechowej zostanie otwarty w sierpniu. Wykonawca aktualnie wykonuje roboty brukarskie, a prace wewnątrz są już na ukończeniu. Być może będzie tam pracowało więcej mundurowych, niż wstępnie planowano, ale decyzja w tej kwestii zostanie podjęta dopiero po zakończeniu inwestycji.

O tym, że posterunek jest potrzebny i niecierpliwie oczekiwany, świadczy zaangażowanie mieszkańców w zgłaszanie interwencji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najwięcej z nich dotyczy picia w miejscach publicznych, a także przekraczania dopuszczalnej prędkości.

- Docierają do nas sygnały z różnych części miasta, gdzie pojawia się tzw. długa prosta, która kusi kierowców motocykli i samochodów - mówił burmistrz Rejowca Fabrycznego, Stanisław Bodys. - Kiedy posterunek zacznie działać, zwrócimy uwagę funkcjonariuszy na te miejsca, z prośbą, aby zwiększyli częstotliwość patroli nocnych.

Wiadomo już, że pod posterunek w Rejowcu Fabrycznym będzie podlegał ten w Rejowcu Osadzie, do którego również ma trafić dodatkowa liczba mundurowych. Oba te posterunki będą z kolei przynależne do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe