Starosta gościnnie u żony | Super Tydzień

  • 23.06.2019, 09:24
  • DBEZ
Starosta gościnnie u żony | Super Tydzień
Drogi, znaki, przepusty, a nawet, jak się uda - ziemię z wykopów i aktywne znaki "stop" na skrzyżowaniu - to wszystko obiecał starosta Piotr Deniszczuk na sesji w rodzimej Wierzbicy, gdzie wójtem jest jego żona. Obiecał nawet więcej, niż prosili go radni.

- Miałem iść na urlop, ale widzę, że nic z tego nie będzie... - zażartował starosta po tym, jak radni zasypali go wnioskami dotyczącymi remontów dróg powiatowych, przepustów, ustawienia nowych znaków drogowych i usunięcia zagrażających bezpieczeństwu drzew.

To już druga kadencja starosty Piotra Deniszczuka i pierwsza jego żony Bożeny Deniszczuk. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach w gminie Wierzbica powiat sporo zainwestował. Na tyle dużo, że niektórzy radni nie mieli już zbyt wielu życzeń. Inni mówili, że lepiej nie robić wszystkiego w pierwszym roku kadencji.

Już trwają inwestycje drogowe za ponad 9 milionów złotych. Powiat remontuje drogi na trasie Wierzbica-Sawin i w Karczunku. Wykonawca drogi w Karczunku miał chwilowy przestój.

- Jest to spowodowane drobnymi nieporozumieniami z inspektorem nadzoru i również w dokumentacji były pewne błędy. Wszystko zostało już dogadane i w najbliższych dniach, najpóźniej tygodniach rozpoczną się prace - mówi starosta.

Przy nowych drogach powiatowych powstaną ścieżki pieszo-rowerowe i rowerowe. W gminie Wierzbica do remontu została już tylko jedna droga powiatowa - od Pniówna do Olchowca.

- Mam już tę wiedzę, ale nie powiem skąd - pozytywnie zostały zaopiniowane nasze wnioski, których jest pięć. Ponad 33 kilometry dróg będzie wyremontowanych z Funduszu Dróg Samorządowych - zdradził na sesji starosta.

Jeśli ma rację, powiat wybuduje nową drogę łączącą Chylin z Chutczem koło jeziora Słonego. Asfaltem zostanie przykryty niedawno utwardzony trzykilometrowy odcinek drogi w Aleksandrówce. Przebudowany będzie też cały odcinek drogi od cmentarza w Sawinie w kierunku Rudy - Huty: do mostu w Rudzie oraz do Macoszyna, do granicy powiatu w Piaskach, a także w Średnim Łanie. W Kaniem będzie zrobiony 12-kilometrowy odcinek drogi. Powiat liczy na refundację części wydatków na inwestycję w Karczunku, która jest już wykonywana. Zabrakło na nią pieniędzy w poprzedniej puli.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe