Kolejny awans Kalety | Super Tydzień

  • 19.06.2019, 13:11
  • DBEZ
Kolejny awans Kalety | Super Tydzień
Sebastian Kaleta z Wierzbicy, były trampkarz lokalnego klubu Ogniwo, awansował na sekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości i przewodniczącego komisji weryfikacyjnej. Nominację otrzymał na wniosek ministra Ziobro.

Kaleta ma 30 lat. Ukończył podstawówkę i gimnazjum w Wierzbicy. Był też uczniem I LO im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Potem przeprowadził się do Warszawy i podjął studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, które z wyróżnieniem ukończył w 2013 roku. W 2017 roku ukończył aplikację i po zdaniu egzaminu zawodowego został radcą prawnym.

- Czas studiów poświęciłem jednak nie tylko na naukę. Aktywnie angażowałem się w życie społeczne i polityczne. Pełniłem szereg funkcji w samorządzie studenckim. W 2012 roku wspólnie z kilkunastoma przyjaciółmi założyliśmy organizację studencką "Młodzi dla Polski". Do 2016 roku byłem jej prezesem. W tym czasie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt projektów patriotycznych i edukacyjnych. To dzięki naszym staraniom, w Warszawie wreszcie stanął pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. Jestem naprawdę dumny z tego, co udało się nam wspólnie osiągnąć - wspomina Kaleta.

Od 2015 roku współpracuje z ministerstwem sprawiedliwości - początkowo jako jego rzecznik prasowy, a od 2017 jako członek, a następnie zastępca przewodniczącego komisji ds. reprywatyzacji nieruchomości warszawskich.

W ostatnich wyborach samorządowych głosami ponad 14 tysięcy mieszkańców Pragi Południe oraz Rembertowa został wybrany na radnego Warszawy. W radzie zasiada w komisjach zajmujących się infrastrukturą i inwestycjami, integracją europejską oraz sportem.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe