IPN poszukuje świadków zbrodni | Super Tydzień

  • 15.06.2019, 16:41
  • (apm)
IPN poszukuje świadków zbrodni | Super Tydzień
Instytut Pamięci Narodowej - Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie poszukuje osób pokrzywdzonych i świadków zbrodni ludobójstwa popełnionych w latach 1939 - 1945 na ludności polskiej Wołynia przez członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów - Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz inne osoby współuczestniczące lub udzielające pomocy w ich dokonaniu.

IPN zwraca się z apelem do osób pokrzywdzonych, członków ich rodzin, świadków oraz tych wszystkich, którzy posiadają informacje na temat zbrodni, a także są w posiadaniu zdjęć, list ofiar lub innej przydatnej dokumentacji.

- Jest to ostatnia chwila na zebranie relacji, dokumentów czy zdjęć od ostatnich żyjących świadków tych dramatycznych wydarzeń. Uważamy, że spora część mieszkańców powiatu chełmskiego pochodzi lub ma korzenie na terenie Kresów Wschodnich, w związku z tym oni sami lub członkowie ich rodzin mogą dysponować bezcenną wiedzą dla śledztwa - mówi Krzysztof Sałamacha, inspektor Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie.

Korespondencję można kierować na adres: Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Lublinie ul. Wodopojna 2, 20-086 Lublin, telefon: 81 534 59 11, mail: [email protected]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe