Sporna ławeczka dla seniorów | Super Tydzień

  • 01.06.2019, 17:04
  • AN
Sporna ławeczka dla seniorów | Super Tydzień
Do rady osiedla ChSM wpłynęło pismo w sprawie ustawienia ławeczki dla starszych mieszkańców, tymczasem zarząd osiedla chce zweryfikować podpisy pod petycją. - Jesteśmy rozgoryczeni. Większość osób chce tej ławeczki, a część zarządu utrudnia jej postawienie - tłumaczy Irena Dobrzańska.

Ławka miałaby stanąć w pobliżu bloku przy ul. Kolejowej 90. Podpisy pod wnioskiem zbierała Irena Dobrzańska, członkini rady osiedla. Na 20 rodzin mieszkających w bloku, pod petycją podpisało się 16.

- Tu mieszkają ludzie starsi, schorowani. Ta ławka jest nam potrzebna, żeby posiedzieć w cieniu, spotkać się i porozmawiać - tłumaczy nasza rozmówczyni. - Tymczasem przewodniczący rady robi wszystko, żeby ławka tam nie stanęła. Jak powiedziałam dzisiaj sąsiadce, że nie wiadomo, czy ławka będzie, to się popłakała. Ona choruje na raka, jest po chemii, to miała być dla niej szansa, żeby odpocząć na świeżym powietrzu, blisko domu.

Zebranie zarządu rady osiedla zakończyło się kłótnią. Jak wyjaśnia Dobrzańska, zachowanie przewodniczącego jest skandaliczne. Z kolei przewodniczący rady Sebastian Bielecki tłumaczy, że nie jest przeciwko ławce, jednak chce, aby jej ustawienie było potwierdzone formalnie. Dlatego zdecydował wraz z częścią zarządu, aby mieszkańcy potwierdzili swoje podpisy.

- Chcę mieć na piśmie, czy rzeczywiście wszyscy opowiedzieli się za tą ławką. Pracownik administracyjny przejdzie po mieszkaniach z listą, na której, oprócz nazwisk, są też pesele mieszkańców i jeszcze raz zbierze podpisy - tłumaczy Bielecki. Jeśli więcej niż 50 proc. osób będzie "za", to spółdzielnia postawi ławkę.

- Czy to jest aż tak ważna sprawa, żeby zbierać od ludzi pesele? - oburza się Dobrzańska. - Przecież tu chodzi tylko o ławkę. Osoby starsze niechętnie udostępniają swoje dane, obawiają się tego. Po co ich dodatkowo stresować i zbierać kolejny raz podpisy do tej samej sprawy? - pyta.

Z ławkami, jak mówi Bielecki, bywa różnie. Jedna ławka już stała, potem znikła. 

- Najpierw mieszkańcy chcą, żeby były, a gdy wieczorami zbiera się na nich różne towarzystwo, to starsi wolą jednak, by ich nie było - tłumaczy przewodniczący. - Dlatego chcę mieć wszystko formalnie załatwione przez pracownika administracji, żeby nikt nie miał do mnie pretensji.

Bielecki już przewiduje, że z ławką będą problemy, ale też podkreśla, że nie zrobi niczego bez zgody mieszkańców.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fgf
fgf 05.06.2019, 10:36
to prawda, pisma wpływają o podcinanie drzew, ja mieszkam na osiedlu Dyrekcji, drzewa samosiejki sięgają 4. piętra, ciemno i zimno w mieszkaniach, bo światła słonecznego brakuje przez rozrośnięte drzewa.... ja nie wiem co ci robotnicy w CHSM robią? trawa po kolana, żywopłoty rozrośnięte... zredukować w końcu te etaty, bo do pracy nie ma nikogo
Lokatorka
Lokatorka 03.06.2019, 13:18
Chsm i podlegle administracje ignoruja prosby mieszkancow dotyczace takze podcinki drzew. Do mieszkan nie dociera swiatlo sloneczne a przebywanie w zaciemnionych pomieszczeniach wymusza wczesnym wieczorem zapalanie swiatla przez co naraza sie tych mieszkancow na straty. Moze zarzad powinien wziac przyklad z innych miast i dokonac przegladu przez wyznaczona komisje, ktore drzewa nalezy podciac a nie stawiac swoje warunki. A jezeli chodzi o podanie peselu to czy to jest zgodne z przepisami RODO?

Pozostałe