PWSZ zaprasza na Świdnik Air Festival | Super Tydzień

  • 01.06.2019, 07:12
  • MP
PWSZ zaprasza na Świdnik Air Festival | Super Tydzień
Już 8 i 9 czerwca na lotnisku trawiastym w Świdniku odbędzie się II Świdnik Air Festival. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie już po raz drugi będzie jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia. Oprócz pokazów lotniczych, obejrzeć tu będzie można wystawy sprzętu lotniczego i wojskowego. Wieczorem odbędą się także koncerty gwiazd.

- Z przyjemnością kolejny raz zaangażowaliśmy się w organizację Świdnik Air Festival. Nie wyobrażam sobie, żeby mogło nas tutaj zabraknąć. Zależy nam, aby promować kulturę lotniczą w naszym regionie. Jestem przekonany, że i tym razem uda się przygotować wydarzenie na najwyższym poziomie, zarówno pod względem organizacji, jak i bezpieczeństwa. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników awiacji - mówi Rektor - profesor PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

Niebo nad Świdnikiem ponownie zamieni się w arenę zmagań doświadczonych asów przestworzy. Spotkają się tutaj najlepsi piloci akrobacyjni, m.in.: Łukasz Czepiela, Maria Muś, Marek Choim oraz formacje: Biało - Czerwone Iskry, Cellfast Flying Team.

PWSZ w Chełmie, podobnie jak rok temu, będzie odpowiedzialna za zabezpieczenia naziemnej floty statków powietrznych oraz wsparcie techniczne. Ale to nie wszystko. Uczelnia zorganizuje także statyczną wystawę, na której będzie można zobaczyć sprzęt lotniczy, jakim dysponuje. Z kolei doświadczeni instruktorzy wykonają pokazowy lot śmigłowcem Robinosn 44, podczas którego będzie można podziwiać możliwości szkoleniowe maszyny.

Pojawi się także ekspozycja sprzętu wojskowego, zabytkowych samolotów, samochodów i motocykli.

Oprócz atrakcji lotniczych, Świdnik Air Festival to także doskonała okazja do tego, aby zrelaksować się przy dźwiękach najlepszej muzyki. 9 czerwca od godziny 19:00 wystąpi tu: Organek, Ania Dąbrowska oraz zespół ENEJ.

Informacje o biletach, pełny program i mapa dojazdu, dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: www.air-festival.swidnik.pl.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe