Bieg Caritas w Chełmie | Super Tydzień

  • 31.05.2019, 08:44
  • red
Bieg Caritas w Chełmie | Super Tydzień Facebook - Bieg Caritas w Chełmie
Tegoroczne zmagania otworzy Bieg Caritas w Chełmie połączony z rajdem rowerowym, który odbędzie się 9 czerwca (niedziela) przy parafii Rozesłania św. Apostołów w Chełmie. Cel to zebranie środków finansowych na codzienną rehabilitację dla Kuby.

Jego program przedstawia się następująco:
12:30 – Rozpoczęcie – Msza św. (parafia Rozesłania Św. Apostołów, ul. Lubelska 55)
13:30 - 13:45 – Rozgrzewka przed biegiem, rejestracja
13:45 – Rozpoczęcie rajdu rowerowego.
14:15 – Zakończenie rajdu.
14:20 – Rozpoczęcie biegu.
15:00 – Zakończenie biegu.
15:00 – 15:30 – Rozdanie medali, wspólne biesiadowanie.
15:30 – Zakończenie wydarzenia.

W tym roku zbieramy dla 12-letniego Kuby z Chełma, dla którego wakacyjna zabawa w komandosów przerodziła się w niewyobrażalny koszmar. Kubuś zawisł na linie i tylko cudem uniknął śmierci. Zaczął się dusić, nie mógł nabrać powietrza i uwolnić się z śmiertelnego zacisku, aż w końcu stracił przytomność. Doszło do zatrzymania krążenia. Dzisiaj Kubuś ma niedowład czterokończynowy. Tylko intensywna i kompleksowa rehabilitacja daje nadzieję na jego powrót do zdrowia. Jej tygodniowy koszt to 240 zł, do tego dochodzą pieluchy, chemia i kosmetyki niezbędne do pielęgnacji Kubusia. Od 20 maja intensywność rehabilitacji Kubusia wzrośnie, a co za tym idzie jej koszty.

Nasz wspólny wysiłek - nasza wspólna pomoc!

Idea Biegu Caritas

Mieści się w dwóch słowach – biegnąc pomagamy. W zamian za włożony wysiłek zawodnika, sponsor biegu przekazuje darowiznę finansową dla potrzebujących dzieci. Trasa każdego biegu podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200zł za odcinek, srebrny – 100zł, biały – 30zł). Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł i złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.biegcaritas.pl, gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe