Deprawował 13-latkę, molestował 8-letniego brata | Super Tydzień

  • 14.05.2019, 14:06
  • GD
Deprawował 13-latkę, molestował 8-letniego brata | Super Tydzień
Chłopak wysyłał 13-latce zdjęcia swoich genitaliów, a ona w rewanżu prezentowała mu fotki swoich miejsc intymnych. Okazuje się jednak, że 18-latek nie poniesie konsekwencji za zwyrodniałe kontakty z nieletnią dziewczyną z powiatu krasnostawskiego, a także inne haniebne seksualne wyczyny.

Poznali się przez Facebooka. 13-latka jest mieszkanką powiatu krasnostawskiego, 18-latek pochodzi z powiatu biłgorajskiego. Nawiązali relację, która trwała od grudnia 2017 r. do stycznia 2018 r. W tym czasie chłopak wysyłał nieletniej swoje nagie zdjęcia, na których eksponował genitalia. Nakłaniał też małoletnią do rewanżu, by prezentowała swoje zdjęcia w negliżu i nakłaniał ją do wykonywania innych czynności seksualnych. Dziewczyna dała się zmanipulować. 18-latek składał jej też propozycje spotkania. Na szczęście znajomość w porę się zakończyła. Mama dziewczynki, gdy się o wszystkim dowiedziała, zabrała jej telefon.

W listopadzie ubiegłego roku policja zatrzymała 18-latka. Postawiono mu zarzut molestowania małoletniego poniżej 15. roku życia. Sąd zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy (areszt był później przedłużany i trwa nadal – przyp. red.). W toku postępowania ustalono, że od sierpnia do listopada 2018 r. 18-latek kilka razy doprowadził swojego przyrodniego 8-letniego brata do poddania się innej czynności seksualnej. Z uwagi na dobro pokrzywdzonego dziecka i jego rodziny śledczy nie ujawniają szczegółów związanych z molestowaniem.

– Za pierwszy czyn grozi od 2 do 12, a za drugi do 3 lat pozbawienia wolności – informuje Anna Rębacz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju, która pod koniec kwietnia skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie.

Z opinii psychiatrycznej wynika, że sprawca w obu przypadkach miał ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Poczytalność łączy się z winą sprawcy i albo winę wyłącza (gdy poczytalność jest zniesiona) albo umniejsza (gdy poczytalność jest ograniczona). W przypadku 18-latka w grę wchodzi ta druga ewentualność. To prawdopodobnie weźmie pod uwagę biłgorajski sąd przy ogłaszaniu wyroku.

Oskarżony nie przyznał się do molestowania przyrodniego brata, natomiast nie zaprzeczył, że wysyłał 13-latce na jej komórkę filmy z treściami pornograficznymi.

Psycholog zbadał również 13-letnią dziewczynę, która utrzymywała znajomość z 18-latkiem. Zdaniem biegłego, jej zeznania są wiarygodne. Nie ukrywała przed poznanym w Internecie chłopakiem, ile naprawdę ma lat.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe