Masowy grób przy Alei Przyjaźni | Super Tydzień

  • 14.05.2019, 07:51 (aktualizacja 14.05.2019, 08:54)
  • DBEZ
Masowy grób przy Alei Przyjaźni | Super Tydzień
Zakopane ludzkie kości odkryli robotnicy pracujący przy budowie nowego centrum handlowego przy Alei Przyjaźni, w sąsiedztwie Castoramy. Prawdopodobnie są to szczątki jeńców wojennych obozu Stalag 319.

W miejscu, gdzie obecnie trwa budowa, był w okresie II wojny światowej jeden z trzech podobozów Stalagu 319, największego z niemieckich obozów jenieckich żołnierzy radzieckich, polskich, włoskich, belgijskich i brytyjskich. Więźniowie mieszkali tam i spali na gołej ziemi. W sumie zginęło ok. 90 tys. ludzi, głównie z głodu i chorób zakaźnych. Wielu też zostało rozstrzelanych podczas masowych egzekucji.

Po wojnie w 1948 roku w miejscu obozu została przeprowadzona ekshumacja. Najwidoczniej nie wykonano jej dokładanie, bo został duży grób masowy, na który w ubiegłym tygodniu natrafili robotnicy.

Szczątki są obecnie badanie przez archeologów. W tym tygodniu powinni zakończyć pracę. Odkrycie nie wstrzymało robót na budowie.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Załamka
Załamka 14.05.2019, 16:22
Jezu, co za bzdury.... jak już kopiujecie cudze informacje, to chociaż słowa zmieniajcie... Żenada... Ponadto na szczątki nie natrafiono w ubiegłym tygodniu...
Redakcja
Redakcja 14.05.2019, 21:01
Prosimy o precyzyjne argumentowanie swoich zarzutów. Które fragmenty są "kopiowaniem cudzych informacji", skoro źródłem naszych informacji jest chełmska policja?

Pozostałe