Uwaga na te leki! | Super Tydzień

  • 07.05.2019, 14:21 (aktualizacja 07.05.2019, 14:27)
  • AN
Uwaga na te leki! | Super Tydzień
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofuje oraz zakazuje wprowadzania do obrotu produktów leczniczych Spasmolina, Andepin, Kalium, Folacid, Tramadol, Vitaminum A+E.

Podmiot odpowiedzialny to Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne SYNTEZA Sp. z o.o. W trakcie inspekcji u producenta okazało się, że firma nie spełnia obowiązujących wymagań prawnych dotyczących wytwarzania produktów leczniczych.

Spasmolina jest lekiem stosowanym zazwyczaj doraźnie, w przypadku dolegliwości bólowych spowodowanych skurczami.

Andepin przepisywany jest na leczenie zaburzeń depresyjnych. Lek może być również stosowany w leczeniu nerwicy natręctw i bulimii.

Kalium jest uzupełnieniem i profilaktyką niedoboru potasu. 

Folacid przepisywany jest w profilaktyce i leczeniu niedokrwistości, zapobieganiu niedoborom kwasu foliowego.

Tramadol należy do silnie działających leków przeciwbólowych z grupy opioidów, zwanych narkotycznymi lekami przeciwbólowymi.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe