Bezcenna pomoc dla przedszkola | Super Tydzień

  • 07.05.2019, 08:48 (aktualizacja 07.05.2019, 14:12)
  • MP
Bezcenna pomoc dla przedszkola | Super Tydzień
W poniedziałek Przedszkole Niepubliczne z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" otrzymało nowoczesny sprzęt multimedialny i interaktywny. Takie wsparcie to efekt współpracy ambasadora Tajwanu, Webera Shin oraz wicemarszałek sejmu Beaty Mazurek.

Laptop, projektor, interaktywna tablica oraz robot to urządzenia, które trafiły do dwóch placówek w naszym regionie: Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" w Zamościu i Przedszkola Niepublicznego z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" w Chełmie. Ten sprzęt ma pomóc 170 podopiecznym przedszkola w nauce oraz w kreatywnym rozwoju. Wśród nich jest ponad 20 dzieci z różnym stopniem niepełnosprawności.

Nowoczesne urządzenia trafiły do tych placówek nie bez powodu.

- Wybraliśmy je, ponieważ ich dyrekcja i założyciele to pierwsze osoby, które wprowadziły integrację szkolną w naszym regionie. Dyrektor Joanna Gębal jest bardzo oddana pomocy drugiemu człowiekowi i zaangażowana w swoją pracę. Uznałam, że jeżeli jest taka możliwość, warto te placówki wspomóc - podkreśliła Beata Mazurek.

Sprzęt multimedialny będzie szczególnie przydatny w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną, a także z autystycznymi. Kilka tygodni przed jego przekazaniem ambasador Tajwanu Weber Shin spotkał się z dyrekcjami obu placówek. Jak podkreślił, ujęła go historia tych miejsc, zarządzanie nimi oraz pasja kadry pedagogicznej.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe