Plazmalemma najlepsza | Super Tydzień

  • 02.05.2019, 09:39
  • MP
Plazmalemma najlepsza | Super Tydzień
W czwartek rozegrał się rejonowy etap Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po raz kolejny doskonałe przygotowanie udowodnili młodzi ratownicy z II LO ze Szkolnej Grupy Ratowniczej Plazmelemma.

Do rejonowego etapu mistrzostw przystąpiło 8 drużyn, złożonych z uczniów chełmskich szkół. I miejsce zajęła bezkonkurencyjna w tego typu zmaganiach Szkolna Grupa Ratownicza Plazmalemma, działająca w II LO w składzie: Sylwia Maj, Martyna Wołucka, Wiktoria Wojtiuk, Mikołaj Korzeniewski i Jakub Bochen. Ich opiekun jest Norbert Wysocki.

- Mieliśmy do pokonania trasę, przy której znajdowały się upozorowane zdarzenia i sytuacje wymagające udzielenia pierwsze pomocy przedmedycznej - relacjonuje Jakub Bochen. - Oceniali nas zawodowi ratownicy medyczni z Uniwersytety Medycznego w Lublinie i instruktorzy pierwszej pomocy z PCK, więc presja była spora. Poza tym musieliśmy wykazać się wiedzą, zgraniem drużynowym, fachowym działaniem pod presją czasu oraz znajomością zasad współpracy ze służbami ratunkowymi i mundurowymi.

Zwycięstwo rejonowych Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża zagwarantowało Plazmalemmie awans do kolejnego etapu. Odbędzie się on 11 maja w okolicach Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe