Przebudowa Cermicznej i Dreszera | Super Tydzień

  • 26.04.2019, 09:17
  • AN
Przebudowa Cermicznej i Dreszera | Super Tydzień
Na poniedziałkowej sesji radni miejscy zdecydowali o remoncie dwóch zaniedbanych ulic. Podejmując uchwalę w sprawie zmian w budżecie, umożliwili miastu składanie wniosków o dofinansowanie.

Radni jednomyślnie poparli wniosek o zabezpieczenie w budżecie miasta środków na remont ulic Ceramicznej i Generała Gustawa Orlicz – Dreszera. Nikt nie miał wątpliwości, że prace remontowe na tych ulicach są niezbędne. Podjęta uchwała, dotycząca zmian w budżecie, umożliwiła władzom miasta złożenie dwóch wniosków do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie tych zadań.

W tegorocznym budżecie na przebudowę ul. Ceramicznej zapisano 299 tys. 440,12 zł. Całkowity koszt tej modernizacji to 1 mln 821 tys, 023,94 zł.W przypadku tej ulicy chodzi o remont kolejnego odcinka. Jedna część została wyremontowana przez miasto kilka lat temu, później nie udało się pozyskać dofinansowania, więc dalsza część ulicy była w opłakanym stanie.

 - W budżecie przewidziano na ul. Dreszera 53 tys. 883,67 zł, natomiast koszt całkowity przebudowy wynosi 607 tys. 489,41 zł. 15 kwietnia miasto złożyło wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Ostateczna kwota dotacji uzależniona będzie od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego - informuje Wioletta Bielecka z zespołu prasowego urzędu miasta. - Jednostką właściwą do wydawania decyzji jest Lubelski Urząd Wojewódzki.

Utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych miało na celu m.in. poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Źródła finansowania to wpłaty pochodzące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dotacje z budżetu państwa (w tym z części budżetu, której dysponentem jest minister obrony narodowej), Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz z zysku jednoosobowych spółek Skarbu Państwa i spółek, w których wszystkie akcje są własnością Skarbu Państwa.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe