Konieczna wróciła z medalem | Super Tydzień

Udany występ w rozegranych w Swarzędzu koło Poznania Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule full-contact zanotowała reprezentantka włodawskiego Mechanika. 16-letnia Monika Konieczna, startująca w kategorii juniorek młodszych 60 kg uplasowała się na najniższym stopniu podium, zdobywając tym samym brązowy medal.

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu full-contact seniorów oraz juniorów starszych i młodszych im. Jacka Dreli rozegrano w dniach 12-14 kwietnia. Wśród tegorocznych uczestników rywalizacji znalazła się m.in. 16-letnia Monika Konieczna, zawodniczka Mechanika Włodawa, wychowanka klubu, która kickboxing trenuje od siódmego roku życia. Dla podopiecznej trenera Sylwestra Protasa był to drugi występ w tych zawodach. W zeszłorocznych zmaganiach Konieczna, debiutując w ringu, dotarła do półfinału. Tam musiała uznać wyższość swojej rywalki i ostatecznie zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy krążek. W tym roku, według wielu obserwatorów i trenerów, 16-letnia włodawianka była jedną z głównych faworytek do zdobycia złotego medalu. Startująca w kat. juniorek młodszych 60 kg zawodniczka bez większych problemów zameldowała się w półfinale. Niestety powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku. W starciu, którego stawką był finał, Konieczna uległa Oliwii Ściągaj (X Fight Piaseczno) i ostatecznie tak jak przed rokiem uplasowała się na trzecim miejscu podium. Zawodniczka z Piaseczna została triumfatorką zawodów, pokonując w finale Zuzannę Taciak (KKS Sporty Walki Poznań).

- Mistrzostwa zgromadziły elitę światowego kickboxingu. W akcji można było zobaczyć wielu świetnych i utytułowanych zawodników na czele z medalistami ostatnich edycji mistrzostw świata (2017, Budapeszt) i mistrzostw Europy (2018, Maribor). Tak było zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów – mówi Sylwester Protas, szkoleniowiec Mechanika Włodawa. - Cieszymy się z brązowego medalu, ale jednocześnie czujemy niedosyt, bo Monikę stać było na końcowy triumf – dodaje.

Warto nadmienić, że tydzień wcześniej Konieczna walczyła w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu, z tym że w formule low-kick. Zmagania odbyły się w Nowym Targu. Już w pierwszej walce wicemistrzyni Polski K-1 trafiła na wicemistrzynię świata w Muay Thai, zdobywczynię Pucharu Europy Muay Thai oraz Pucharu Świata K-1. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie, w której włodawianka po raz drugi była liczona.

- Mimo przegranej uważam, że Monika zrobiła duży progres. Moja zawodniczka próbowała realizować założenia taktyczne. Był nawet moment, że przydusiła utytułowaną rywalkę, notabene późniejszą mistrzynię Polski i najlepszą zawodniczkę turnieju – ocenia szkoleniowiec włodawskiej fighterki.

Kategorię 60 kg juniorek młodszych zwyciężyła Martyna Kierczyńska (Legion Głogów). Drugie miejsce zajęła Wiktoria Czyżewska (KS Dragon Starachowice), a trzecie były Julia Okoń (KS Husaria Wieruszów) i Alicja Bartosińska (KS Sporty Walki Piła). Monika Konieczna została sklasyfikowana na piątym miejscu. Warto dodać, że na siódmej pozycji zawody ukończyła Oliwia Ściągaj, z którą podopieczna Protasa przegrała w półfinale na Mistrzostwach Polski full-contact.

Wyjazd włodawskiej zawodniczki na mistrzostwa był możliwy dzięki dofinansowaniu urzędu miejskiego, starostwa powiatowego i prywatnych sponsorów.